Başkan Gürbüz gözlerini açtı

Giriş Tarihi: 18.11.2015
Başkan Gürbüz gözlerini açtı

Geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, kazadan 39 gün sonra gözlerini açtı. Başkanın sevenlerine müjdeli haberi oğlu Muhammet Mustafa Gürbüz verdi

İncek'te Meclis Üyesi Kenan Aras'ın oğlunun düğününden dönerken kaza yapan 53 yaşındaki Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz yoğun bakımda yaşam destek cihazlarına bağlı olarak verdiği yaşam mücadelesini kazandı. 39 gündür hastanede olan Gürbüz gözünü açtı. Başkanın bu müjdeli haberini sevenlerine oğlu Muhammet Mustafa Gürbüz duyurdu.

39 gündür hastanede

Geçirdiği kazadan dakikalar önce Aras Aras ile Neslihan Zorba çiftinin nikâhını kıyan ve genç çifte mutluluk dileyen Başkan Gürbüz, düğünden ailesiyle eve dönerken kaza geçirmişti. Kontrollü geçiş noktasında kamyonla çarpışan Başkan Gürbüz aracın içinde sıkışmıştı. Hastaneye kaldırıldıktan sonra doktorlar tarafından defalarca uyandırılmak istenen Başkan Gürbüz, ateşi düşürülemediği için bir türlü uyandırılamamıştı. Sevindirici haber kazadan tam 39 gün sonra geldi. Gürbüz tedavilere cevap verdi ve gözlerini açtı.

"Ödem azalıyor"
Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi süren Başkan Gürbüz'ün artık kendiliğinden nefes alabildiğini belirten oğlu Muhammet Mustafa Gürbüz, "Doktorlar babamın sağlık durumunun gün geçtikçe düzeldiğini söylüyor. İlk hastaneye getirdiğimizde ne bir tepki ne de bir ilerleme vardı. Fakat babamın bünyesi yapılan tedaviye cevap verdi. Yaşam destek cihazlarından kurtuldu ve gözlerini açtı. Bizleri duyabiliyor ve gözleriyle tepki veriyor. Doktorlar beyindeki ödem azaldıkça hareket kabiliyetinin de hızlanacağını söylüyor" diye konuştu.

Fizik tedaviyle güçlendiriliyor
Başkan Gürbüz'ün 3 gündür fizik tedavi gördüğünü söyleyen oğul Gürbüz, "Uzun süre yattığı için fizik tedavi ile kaslarını canlandırıyorlar. Yaşamsal fonksiyonları da gayet yerinde. Şimdi mama ile besleniyor ama doktorlar önümüzdeki hafta mideden yemek ile besleme yapacaklarını söylediler. Beyninden peş peşe üç tane tomografi çekildi. Her tomografide ödemin gittikçe azaldığı gözlendi. Doktorlar ödem tamamen silindiğinde çok ciddi hasar bırakmayacağını belirtti" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı: Her zaman yanınızdayım
Her yerde yapılan dualar sayesinde babasının iyileştiğini belirten Gürbüz, "Milletvekilleri, bakanlar, belediye başkanları, Bala halkı ve babamı sevenler şimdiye kadar bizleri yalnız bırakmadı. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Cumhurbaşkanımız, her zaman yanımızda olduğunu, Cumhurbaşkanlığı sağlık ekiplerini de yönlendireceğini ve bu olayın yakın takipçisi olacağını söyledi. Ailem adına bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Gürbüz gözlerini açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN