ATO'nun Paralel üyeleri firarda

Giriş Tarihi: 19.11.2015
ATO'nun Paralel üyeleri firarda

Ticaret Odası'ndaki (ATO) Paralel Yapı'nın unsurlarını organize eden ve ATO İmamı olarak bilinen Ayhan Atalay ABD'ye kaçarken, kendisine yakın 2 meclis üyesi de yurt dışına firar etti

Ticaret Odası (ATO) seçimlerinde Oda Meclisi'nin 184 üyesinin 40'a yakınına sahip olan Paralel Yapı, oda içerisindeki yetkinliğini kaybetmek üzere. ATO'da çalışan personelleri fişleyen ve bir çoğunu dinlemeye alan Paralel Yapı'nın odadaki bir numaralı ismi, "ATO İmamı" olarak da bilinen Ayhan Atalay'ın Amerika Birleşik Devletleri'ne kaçtığı iddia edildi. ATO içerisindeki tüm Paralel Yapı unsurlarını yönlendiren ATO İmamı Ayhan Atalay'ın kendisine ait şirketlerden bazılarını devrettikten sonra ABD'de de yeni bir şirket açtığı iddia edildi. 11 Yönetim Kurulu üyesi bulunan ATO'da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Atalay, son 6 aydaki meclis toplantılarından bir fazlasına katılmadığı için görevi düştü. Atalay'ın yerine yedek Yönetim Kurulu üyesi getirildi.

İKİ İSİM DAHA FİRARİ
ATO İmamı Ayhan Atalay'a en yakın isimler olan Meclis üyeleri Hüseyin Saruhan ve Rahmi Bıyık'tan da haber alınamıyor. Meclis toplantılarına katılmadığı gerekçesi ile Meclis üyeliği düşürülen Hüseyin Saruhan'ın Uzakdoğu'da bir ülkeye gittiği ve kendisinden haber alınamadığı iddia edildi. Son 2 ay daha toplantılara gelmediği takdirde Meclis üyeliği düşürülecek olan Rahmi Bıyık'ın ise Paralel Yapı'nın finansörü olan Koza - İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'le birlikte İngiltere'nin başkenti Londra'da olduğu iddia edildi.

ATO'DA SÖZ SAHİBİYDİLER

ATO içerisinde bulunan tüm personelleri fişleyen ve bazılarını usulsüz olarak dinlemeye alan Paralel Yapı'nın ATO Meclisi'nde 40'a yakın üyesi bulunuyor. Özellikle Ayhan Atalay gibi bir ismin Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı görevinden düşürülmesiyle birlikte ATO içerisindeki Paralel Yapı'nın etkinliği azalmaya başladı.

ÇALIŞANLARI FİŞLEDİLER
ATO'da 40 Meclis üyesine sahip olan Paralel Yapı, adeta odayı sarmış durumdaydı. ATO'da çalışan tüm personeli fişleyen Paralel Yapı üyeleri aynı zamanda bazı isimlerin telefonlarını dinletti. ATO'daki fişleme skandalı daha sonra adli mercilere iletilerek konu ile ilgili dava açılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO'nun Paralel üyeleri firarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN