Kayyum kapıdan döndü

Giriş Tarihi: 7.2.2016
Kayyum kapıdan döndü

Paralel Yapı'nın finansörü Akın İpek'in Fetullah Gülen için İncek'te yaptırdığı malikaneye giden kayyum, Melek İpek'in şehir dışında olduğu gerekçesiyle eve giremedi Malikanedeki görevliler tarafından "Anahtar Melek Hanım'da" denilerek geri çevrilen kayyum heyeti, anahtarların getirilmemesi durumunda binaya çilingirle girecek

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finansörü, işadamı Akın İpek'in, iddiaya göre FETÖ lideri Fetullah Gülen için Gölbaşı İncek'te inşa ettiği dev saraya geçtiğimiz ay içerisinde kayyum atanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 5. Sulh Ceza Hakimliği, Akın İpek'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Koza İpek Holding ve bünyesindeki 22 şirkete kayyum atanmasına karar vermişti. Akın İpek ve aile fertlerine ait tüm taşınmazların önemli bir bölümünün kayyum atanan şirketlerin üzerine kayıtlı olduğu ortaya çıktı. Bu taşınmazlar arasında Akın İpek'in Gülen için yaptırdığı sarayında olduğu öğrenildi

ÇİLİNGİR İLE GİRİLECEK
Yaklaşık 32 Milyon TL'ye yapılan dev malikaneye giden Kayyum Heyeti Başkanı Hasan Ölçer, iddiaya göre kapıdaki güvenlikler tarafından içeriye alınmadı. Malikaneye ait anahtarlarının Akın İpek'in annesi Melek İpek'te olduğunu ifade eden güvenlikler Melek İpek'in de Ankara dışında olduğunu belirtti. İpek Ailesi'ne önümüzdeki haftaya kadar müsaade eden kayyumun, hafta içinde polis eşliğinde tekrar gidecekleri malikâneye yine aynı bahane ile alınmaması durumunda bu sefer çilingir vasıtasıyla gireceği iddia edildi.

YOLU BİLE GASP ETTİLER

Fetullah Gülen için "Bir tebessümüne tüm malımı bağışlarım" diyen ve bir süre önce İngiltere'ye firar eden Akın İpek'in, dev sarayı inşa ederken 125 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde bir yolu da gasp ettiği ortaya çıkmıştı.

KİRAYA VERİLECEK
4 ayrı yapıdan oluşan ve içerisinde 10 mutfak, 15 yatak odası, 2 sinema salonu, 2 masaj salonu, 2 sauna, 22 banyo, 5 yemek odası, 1 kahvaltı salonu, 1 kütüphane, 11 salon, 38 araçlık otopark, 16 depo, 1 TV odası, 3 teknik oda, dev havuz, barbekü evi, özel fırın, 2 tane çok özel dizayn edilmiş toplantı salonu ve 290 metrekare sığınak bulunan malikane kayyum tarafından kiraya verilecek. Uzmanlar dev saraya aylık yaklaşık 150 bin Dolar kira bedeli biçiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayyum kapıdan döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN