Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmanlı Pazarı'nın temeli atıldı

Büyükşehir Belediyesi, yangında kül olan Osmanlı Halk Pazarı'nı yeniden ayağa kaldıracak. Altyapı çalışmaları tamamlanan pazarda temel atıldı

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Osmanlı Pazarı'nın temeli atıldı
Keçiören'de elektrik kontağından çıkan yangında tamamen kül olan Osmanlı Halk Pazarı'nı yeniden ayağa kaldıracak ve yüzlerce esnafa yeniden işlerine kavuşma fırsatı verecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, zemin düzenlemesi ve altyapı çalışmalarını kısa sürede tamamladığı yeni Halk Pazarı'nın temelini attı. Osmanlı Halk Pazarı'nın temele beton dökme işleminin başlatılması sırasında bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Başkan Gökçek'in, 20 Aralık'ta meydana gelen yangın felaketinin ardından pazar esnafıyla yaptığı toplantıda, inşaatın, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından en geç 3 ay içinde bitirilmesi sözünü verdiğini hatırlattı.

3 AYDA BİTECEK
Pazar alanındaki yağmur suyu-pis su altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve beton temel atma çalışmasına başlandığını anlatan Vedat Üçpınar, "Allah nasip ederse, Osmanlı Halk Pazarı'nı 3 ay sonra kooperatife teslim etmek istiyoruz. Bu yüzden geceli gündüzlü, 24 saat üzerinden 3 vardiyalı çalışmalarımıza devam edeceğiz. Üst yapı imalatları şu an fabrikada seri bir şekilde üretiliyor, daha sonra yerinde montaj işlemlerine başlayacağız. Yapımız mart sonunda ortaya çıkar, 15 gün içerisinde de geriye kalanları bitirirsek, nisanda kooperatife teslim etmeyi hedefliyoruz" dedi. Keçiören Osmanlı Halk Pazarı Kooperatifi Başkanı Hamit Özsoy da Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e, esnaf adına teşekkür ederek, "Yaklaşık 1 aydır 24 saat çalışmak suretiyle, hazırlıklarımız bu aşamaya geldi. İnşallah vaktinde de teslim edilecek. Emeği geçen herkese, esnafımız adına çok teşekkür ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlı Pazarı'nın temeli atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN