Leğen kemiği nakliyle yeniden ayağa kalktı

Kanserli leğen kemiği yerine kadavradan kemik nakli yapılan 33 yaşındaki Volkan Ayaz, sağlığına kavuşmanın sevincini yaşıyor

Giriş Tarihi: 10.3.2016
Leğen kemiği nakliyle yeniden ayağa kalktı
Kanser nedeniyle alınan leğen kemiği yerine kadavradan kemik nakli yapılan Volkan Ayaz, (33) sağlığına kavuşmasında motivasyonunu yüksek tutmasının ve tebessüm etmesinin büyük katkısı olduğunu belirtti. Ayaz, arkadaşlarıyla halı sahada futbol maçı yaparken yere düşünce kalça kemiğinin kırıldığını belirterek doktorların leğen kemiğinin kolay kırılamayacağını ve iyileşir iyileşmez detaylı bir inceleme yapılması gerektiğini anlattığını ifade etti. Kırık tedavisinden sonra yapılan incelemede leğen kemiğinde tümör tespit edildiğini aktaran Ayaz, "Erzurum'da tümörün gelişimini ve durumunu izlemek için 8 ay kaybettik. Artık kaybedecek zamanım kalmamıştı. Tümör günden güne hızla büyüyordu. Ankara'da kemik nakli ameliyatının yapıldığını öğrendim ve kanserli kemiğimden kurtulmak için Ankara'ya geldim" diye konuştu.

"BAŞARILI GEÇTİ"
Aranan kemiğin temin edilmesiyle Ankara Onkoloji Hastanesi'nde Prof. Dr. Şafak Güngör tarafından ameliyat edildiğini ve naklin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini söyleyen Ayaz, "Doktorum beni anbean takip etti. Ameliyattan önce ve sonra moralimi yüksek tuttu ve her detayı öğrenmemi sağladı. Olumsuz düşünmemeye çalıştım. 10 gün içinde kendi ihtiyaçlarımı karşılayabilecek duruma geldim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Leğen kemiği nakliyle yeniden ayağa kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN