Onlar yaptı, Ankaralı sahip çıktı

Ankara'da sembol binalara imza atan BESA Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, projelerine başkentlilerin hep sahip çıktığını söyledi

Giriş Tarihi: 21.3.2016
Onlar yaptı, Ankaralı sahip çıktı

Firma olarak sürekli kendilerini yenilemenin peşinde olduklarını söyleyen BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, "Yurt dışındaki çalışmaları yakından takip ederek Ankara'nın hizmetine sunmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımıza Ankaralılar da sahip çıktı. Önümüzdeki süreçte de bu aynen devam edecek" diye konuştu.
Ankara iş dünyasının merakla beklediği BESA Kule projesi hizmete açıldı. BESA Kule'nin iş dünyasına getirdiği farklılıklar neler?
BESA Kule, özel mimarisi ve iş dünyasına ayrıcalık getiren kurgusuyla proje başlangıcından itibaren çok dikkat çeken bir proje oldu. Lokasyonu ile de oldukça iddialı olan BESA Kule, iş dünyası tarafından 'altın üçgen' olarak bilinen Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü'nün merkezinde yer alıyor. Bu konum her Ankaralı tarafından çok iyi bilinir. Bu nedenle de kulede yer alanlar adres tarifine gerek duymayacak. Dikey kulede yer alan ofisler, en yeni teknolojik altyapıyla kurgulanarak hayata geçirildi. Bunun yanında BESA Kule, yatay bazasında yer alan ticari alanlarıyla da ofislerin olduğu kadar bölgenin de ihtiyaçlarını karşılıyor. Birbirinden farklı markaların yer aldığı ticari alanlar bölgeye şimdiden canlılık getirdi.
Ankara'da konut ve ofis projelerinde yaşanan gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Artık Türk inşaatçıları dünyayla yarışacak konuma geldi. Donanımlı iş merkezleri ile markalı konut projelerinin yükselmesiyle Ankara da modern başkent görünümüne kavuştu. Ancak kente katkı sağlarken şehirciliği de unutmamak gerekiyor. Londra, Paris, Moskova gibi önemli başkentlerde binadan önce şehircilik geliyor. Ankara'nın konut sirkülasyonunda lider kent olması dinamizminden kaynaklanıyor. Yaklaşık 40 yılda 6 bin lüks konuta imza atan bir firma olarak şehirleşmenin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Ancak her firmanın bu farkındalığa sahip olması gerekiyor. Ankara'da da kente katkı sağlarken şehirleşmeye de önem veren kazanacak. Bu sayede talebe uygun konutlar hayata geçirirken, bir yandan da şehre katkı sağlayacak yapılar da ortaya çıkar.
Ankara'da yarım asra yakın süredir projeler üreten BESA Grup'un yeni sürprizleri var mı?
Şu an başkentte inşaat çalışmalarını yürüttüğümüz 850 konutluk Kent İncek konut projesiyle ilgileniyoruz. Bunun yanında İncek'teki ikinci projemiz 'BESA Bulvar'ın çalışmalarını da sürdürüyoruz. Ankara dışında da yürüttüğümüz projeler bulunuyor. Bodrum'da da BESA Marin projemiz çalışmalarımız arasında yer alıyor. Yalnızca inşaat değil enerji sektöründe de önemli işlere imza atan bir firmayız. Ankara'nın Haymana ilçesinde de şu an binlerce evin elektrik ihtiyacını karşılayan güneş enerjisi santralini hayata geçirdik. Santralin üretim kapasitesini 4 MW'a çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Karaman'da da 9,5 MW'lık güneş enerjisi santrali projemiz bulunuyor.

YENİ GALLERİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Şu an Ankara'nın ilk AVM'lerinden Galleria'da da yenilenme çalışmaları var. Yeni Galleria nasıl olacak?
Ümitköy'de 1995 yılında hizmete açıldığında, Ankara'nın ilklerinden biriydi. Bölge şimdiki kadar gözde değil, kentin ücra noktalarından biri olarak görülüyordu. Lokasyon geçen yıllar içinde büyüdü, gelişti ve Ankara'nın en önemli yerleşim yerlerinden biri haline geldi. Biz de, BESA Ailesi'nin üçüncü kuşak temsilcileri olarak ben ve Cem Bezci, Galleria'yı yenilemek, Armada ve Panora'da edindiğimiz sektör tecrübesini katarak merkezi tekrar yorumlamak istedik. Ankaralılar Galleria'nın yeni halini görmek için oldukça sabırsızlandıklarını iletiyor. Yaptıklarımıza Ankaralılar da sahip çıktı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onlar yaptı, Ankaralı sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN