Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalle’de çamaşır yıkama derdine son

Demetevler’de Yenimahalle Belediyesi çatısı altında hizmet veren Çamaşırhane’de öğrencilerin giysileri her gün ücretsiz yıkanıyor

Giriş Tarihi: 26.3.2016
Yenimahalle’de çamaşır yıkama derdine son
Yenimahalle Belediyesi, eğitim için kente gelen ve çamaşır yıkayacak vakti olmayan öğrencilere, Öğrenci Çamaşır Yıkama Merkezi'yle ücretsiz hizmet veriyor. Öğrencilere maddi açıdan da kolaylık sağlayan bu hizmet, Demetevler Lalegül Çarşısı'nda 6 çamaşır makinası, 3 kurutma makinası ve 3 personel ile hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde öğrenci belgesini getiren herkese açık olacak.

KURUTULUP POŞETLENİYOR
Hijyenik şartlarda yıkanan kıyafetler, kurutma işleminin ardından itinayla hazırlanarak poşetleniyor. "Yenimahalle'yi seviyoruz, sizin için çalışıyoruz" anlayışı ile öğrencileri karşılayan yetkililer ise güler yüzleriyle de dikkat çekiyor. Böyle bir hizmetin hayatlarını kolaylaştırdıklarını söyleyen öğrenciler, "Ders programımız çoğu zaman yoğun oluyor.
Ya da deterjan alacak, elektrik ödeyecek paramız da olmuyor. Bazı arkadaşlarımızın evinde hala çamaşır makinası bile mevcut değil.
Buraya gelerek çamaşırlarımızı yıkanması, kurutulması, poşetlenerek tertemiz bize verilmesi bizim için inanılmaz derecede önemli" dedi. Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Ders çalışsınlar, bir de kıyafetlerimizi nasıl yıkayacağız diye düşünmesinler. Biz bu hizmetle hem yavrularımıza maddi açıdan hem de zaman açısından kolaylıklar sağlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle’de çamaşır yıkama derdine son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN