müdüründen paralel mücadelesi

Giriş Tarihi: 11.4.2016
Okul müdüründen paralel mücadelesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Şube Müdürü Y.Z.’nin, Müdürü Şemsettin Ceran’ı, SABAH Gazetesi’ndeki röportajında Paralel Yapı’yı eleştirdiği için cezalandırdığı iddia edildi

Dershaneleri eleştirdikten sonra, iddiaya göre, şube müdürü olmasını engelleyen Paralel Yapı mensubu Atama Şube Müdürü Y.Z.'ye, "İftiralarından vazgeç" mesajı atan Lalahan Ortau Müdürü Şemsettin Ceran kınama cezası aldı. Maarif Müfettişliği'ne yazı yazan Ceran, "Cumhurbaşkanını ifade özgürlüğü adı altında eleştiren öğretmene soruşturma yok, hakkını araya ceza var" diyerek isyan etti.

FETÖ'NÜN HEDEF TAHTASINA OTURDU
Eğitim üzerine kitaplar yazan ve konferanslar veren eğitimci-yazar Şemsettin Ceran, SABAH 'ya 26 Kasım 2013'te Paralel Yapı'ya bağlı dershanelerle ilgili bir röportaj verdi. Ceran'ın başı daha sonra Paralel Yapı'yla belaya girdi. Mamak'taki Lalahan Ortaokulu'nda aynı zamanda okul müdürlüğü yapan Şemsettin Ceran, "Dershaneler okulun önüne geçiyor. Bu dershaneler sivrisinektir. Öldürmekle bitmez. Bataklığı kurutmak lazım" ifadelerini kullandıktan Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü içerisindeki FETÖ mensuplarının i haline dönüştü. 2013 yılında girdiği Şube Müdürlüğü Sınavı'ndan yüksek puan almasına rağmen mülakatta elenerek şube müdürü olması engellenen Şemsettin Ceran yaşananlardan sorumlu tuttuğu Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Şube Müdürü Y.Z.'ye kısa mesaj attı. İddiaya göre Paralel Yapı soruşturması kapsamında görevden alınan ancak mahkeme kararı ile görevine geri gelen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürü olan Y.Z.'ye, "İftiralarından vazgeçmezsen iki elim yakanda olacaktır" yazan Ceran hakkında soruşturma başlatıldı. 40 yıllık eğitimci Şemsettin Ceran, mesajının ardından soruşturma açan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kınama cezası aldı.

'KARİYERİMİ ENGELLİYORLAR'
Cumhurbaşkanını eleştiren öğretmenlere ifade özgürlüğü adı altında soruşturma açılmazken kendisine böyle bir soruşturma açılmasının "gülünç" olduğunu ifade eden Ceran, Maarif Müfettişleri Başkanlığı'na da bir yazı yazdı. Ceran yazıda, "Sabah Gazetesi'nde yazım çıktıktan ve ailemin AK Partili olduğunun öğrenilmesinden sonra, bölümü uhdesinde şahsımla ilgili geçici görevlendirme, şube müdürlüğü mülakatı gibi her konuda kariyerimi etkilediği, müdürlük görevinden almakla tehdit ettiği, benimle ilgili iftiralar atarak komisyonları etkilediği bir müdür yardımcısının tarafıma söylenmesi sonucu durum ortaya çıkmış ve bu durumun düzeltilmesi için bu mesaj çekilmiştir. Gönderilen mesajda hiçbir tehdit bulunmamaktadır. Kariyerimin kasıtlı olarak engellenmesine yönelik gerçekleşen bu eylemin 'nefsi müdafaa' olarak değerlendirilmesi ve kınama cezasının kaldırılmasını talep ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul müdüründen paralel mücadelesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN