Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan öncesi denetimler arttı

Giriş Tarihi: 28.5.2016
Ramazan öncesi denetimler arttı

Çankaya Belediyesi denetim ekipleri, yaklaşan ramazan ayı dolayısıyla gıda imalathanelerindeki denetimlerini de sıklaştırdı

Çankaya Belediyesi, yaklaşan ramazan ayı öncesinde periyodik denetimlerini artırdı. Halk sağlığını korumak için özellikle gıda imalathanelerini denetleyen zabıta ekipleri, hijyen, gramaj, etiket ve satış noktalarının düzenlenmesi konusunda uyarılarda bulundu. Ekmek fırını ve tatlı imalathanelerinde yapılan denetimlerde, çalışanların kıyafetlerinden taban ve tavan temizliğine kadar gıda üretimi yapılan işletmelerde edilmesi gereken tüm hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı denetlendi. Çalışanların hijyen sertifikalarını da denetleyen belediye ekipleri, depolarda son kullanım tarihi geçmiş gıda ürünü kontrolü de yaptı.

PİDENİN GRAMAJINA DİKKAT!
Zabıta ekipleri, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri kapsamında ekmek gramajının yeniden belirlendiğini hatırlatarak, vatandaşların da bilgilenmesi için fiyat-gram tarifelerinin görünür bir noktaya asılması konusunda esnafı uyardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan öncesi denetimler arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN