Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye’nin model okulu

‘Beden Eğitimi Pedagojisi İçin Küresel Forum’ projesi için Türkiye’ye gelen uzmanlar Fevzi Özbey İlkokulu’nu ziyaret etti

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Türkiye’nin model okulu
ABD'de 2010'da 'Global Forum' ismiyle başlatılan ve çocuklar ile gençlerin fiziksel aktivitelerini artırmayı amaçlayan 'Beden Eğitimi Pedagojisi İçin Küresel Forum' projesi, Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülüyor.

DERSTE BEDEN EĞİTİMİ
Projeyle, her yaş grubu için ayrı ayrı hazırlanan 3'er dakikalık animasyon filmler, model okullarda, derslerde dikkati dağılan öğrencilere akıllı tahta aracılığıyla izletiliyor. Proje kapsamında öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde spor yapıyor. Projenin Türkiye Koordinatörü, Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gıyasettin Demirhan, 15 yılda, çocuklarda ve gençlerde sağlıksız beslenme ile hareketsizliğin yaygınlaştığını, bunun çocukların akademik yaşamını olumsuz etkilediğini söyledi.Demirhan, 49 ülkeden 100'e yakın delegenin 3 gün boyunca Türkiye'de, model okul seçilen yerlerde inceleme yapacaklarını kaydetti.

DİK OTURMAYI BİLE ÖĞRENDİK
Fevzi Özbey İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Eray Yazgan, projeden çok memnun olduğunu belirterek, "Vücudumuzun gelişmesine, kaslarımızın uzamasına yardımcı oluyor. Bizi eğlendiriyor" dedi. Janset Soylu ise spor sayesinde derslerde dik oturmayı öğrendiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin model okulu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN