Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Basınevler tamam hurdacılar devam

Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak Yeni Keçiören Bulvarı’nın Basınevleri bölümündeki ilk etabı trafiğe açıldı

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Basınevler tamam hurdacılar devam
Fatih sü'ne alternatif olacak Yeni Keçiören Bulvarı'nın, Keçiören trafiğini yüzde 40 oranında rahatlatacağını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, "2 köprü, 1 alt geçit ve 1 hemzemin kavşaktan oluşan 3 katlı Basınevleri Kavşağı; 400 kilik ekip ve onlarca iş makinasının 7/24 çalışmasıyla 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı" dedi.

2 GELİŞ 2 GİDİŞ YOL
Yeni Keçiören Bulvarı'nın birinci etabı olan Basınevleri bölümünde yapılan çalışmalar konusunda bilgi veren Üçpınar, "Basınevleri tarafında Selçuklu Caddesi ile yeni bulvar arasında 420 metre uzunluğunda bir köprü ve yine Selçuklu Caddesi ile Gülhane Caddesi yönünde yaklaşık 250 metre uzunluğunda bir köprü yapıldı. Ayrıca Gülhane Caddesi ile Basın Caddesi arasında 2 geliş-2 gidiş olmak üzere bir alt geçit inşa edildi. Tüm bu sanat yapılarının bulunduğu kavşakta depolama alanının yüksek olması için 50 metre çapında hemzemin kavşağın da yapımı gerçekleştirildi"dedi. Projenin ikinci etabı olan Yolu kesişimi çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmete gireceğini anlatan Vedat Üçpınar, Samsun Yolu kesişiminde ise1 köprü ve 2 alt geçit yapımı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Büyükşehir tarafından, Hurdacılar Sitesi Kavşağı'na yapılan ve yeni bir bağlantı noktası olan Hurdacılar Sitesi "U" dönüş üst geçit köprüsü hızla ilerliyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Hurdacılar Sitesi "U" Dönüş Üst Geçit Köprüsü'nün betonarme imalatlarında sona gelindiğini, köprü yaklaşım dolgu çalışmaları ve istinat duvarı imalatlarının hızla devam ettiğini söyledi. Çevre oto yolunun trafikte en yoğun olduğu noktanın Anadolu Bulvarı ile Hurdacılar Sitesi'nin bulunduğu bağlantı noktası olduğunu belirten Vedat Üçpınar, Bu çalışmayla Hurdacılar Sitesi Kavşağı'ndaki trafiği rahatlatmayı amaçlıyoruz. Projenin ilk kısmı olan Hurdacılar Sitesi 'U' dönüş köprüsünün yapımı hızla devam ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basınevler tamam hurdacılar devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN