Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak’tan adım adım şöhrete

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Mamak’tan adım adım şöhrete

Mamak’ta büyüyen komedyen Çankaya, yüzde 100 lı iki sinema filmi çekeceğini söyledi. Genç yetenek, şov dünyasına giriş sürecini SABAH Ankara’ya anlattı

'nın Mamak ilçesinde zor şartlarda büyüyen komedyen Çankaya, "Bir komedyenin hikayesini" SABAH Ankara'ya anlattı. "Küçük bir çocukken zor bir dönemin inatla gülen çocuğu oldum" diyen Çankaya hikayesini şöyle anlattı:

KOMEDİYE 6 YAŞINDA BAŞLADIM
Doğma büyüme Ankaralıyım, Mamak'ta büyüdüm. Mütevazi bir aile ortamında yetiştim. 6 yaşında taklit yapmaya başlamıştım etrafımdaki herkesin sesini taklit ediyordum. İlk sahne tecrübem okul gösterisi oldu, ilkokul birinci sınıfta okul gösterilerine çağırdılar. Orada Michael Jackson break dans ile başladım, herkesin sesini taklit etmeye başlamıştım. Öğretmenlerim o gün aileme, "Bu çocuk çok yetenekli ileride iyi bir komedyen olur" demişlerdi. Küçükken annemin odasında bir boy aynası vardı oraya gider aynanın karşısında taklit çalışırdım, prova odam gibiydi.
İLK TAKLİTLER HABERCİLİK ÜZERİNE: Taklitlerim yaşadığımız dönemi yansıtır. Hatta ilk taklitlerim döneme damgasını vurmuş haber ve tartışma programları üzerine. O dönemlerde haber ve tartışma programları çok popülerdi ben de sabah akşam bunları yapıyordum. Tabii bu arada işe de gidip geliyordum. Güvenlik görevlisi olarak çalışırken gündüzleri de gösterilere gidiyordum, okullara, kulüplere. Bir gün gösteri yaptığım mekanın sahibi arabayla bırakmak istedi ne kadar reddettiysem de bıraktı. İş yerine yaklaşınca amirim bana, "Hadi hadi devriye saatin geldi dedi" işte o gün dönüm noktası oldu Hakan ya orası ya burası, bir seçim yap dedim ve işi bıraktım.
TELEVİZYON KALDI HAYALLER GİTTİ: Lise bittikten sonra iki yıl bir markette tezgahtar olarak işe başladım. Aileme bakmak eve ekmek getirmek zorundaydım ancak hayalimde ve aklımda hem komedyenlik vardı. Kendi kedime hep bir gün gelecek ve ben sahnelerde insanları güldüreceğim diyordum yıllar sonra bu hayalim gerçek oldu. Maddi durumumuz çok kötü olduğu içine eğitimime devam edemedim o kadar zor günler geçiriyorduk ki babam evdeki televizyonu satıp beni sanat okuluna göndermek istedi, kabul etmedim. Televizyon kaldı hayaller gitti. Hayallerimin bir faturası olmamalıydı hele aileme yük hiç getirmemeliydi...
KOMUTANI TAKLİT PAHALIYA PATLADI: Bir ara taklit bende hastalık seviyesine gelmişti, çünkü insanların dudakların takip edip seslerini çıkarmaya başlamıştım. Babam cezalandırdı bu yüzden, taklidi yasakladı. Hatta ben bunun acısını askerde de çektim komutanların sesini taklit pahalıya patladı, bir güzel dayak yedim. Ama askerde de komedi ve gösterilere devam ettim. İlk başta küçük taklitler yapıyordum ağırlıklı olarak da siyasetçilerininkini. Şu anda 100'ün üzerinde sanatçının taklidini yapıyorum.
BABA BANK DÖNÜM NOKTASI OLDU: Komedyenliğe dair kariyerimin dönüm noktası Yeteneksizsiniz yarışmasında sergilediğim 'Baba Bank' gösterisi oldu. Ve 'Baba Bank' skecimle de ün kazandım. Ben hayalimdeki komedyen oldum gerisi önemli değil. Şu anda Türkiye'nin her yerinden gösteri için arıyorlar, Ankara'da onlarca yerde gösterilerimiz olacak. Ömrümü gülücüğe adayacağım çünkü ağladığım zamanlara söz verdim ağlatmak kolay güldürmek ise zor iş dedim. Gülmeyi ve güldürmeyi tercih ettim.

YÜZDE 100 ANKARALI 2 FİLM YOLDA
En çok eleştirdiğim nokta ise Ankaralı ünlülerin yani Ankara'dan yetişmiş birçok kişinin memleketine vefasızlık göstermesi. Ankara yetenekli insanların çok fazla yetiştiği koca bir atölye. Ben son nefesime kadar Ankara'da yaşayacak ve şehrime öncelik vereceğim. Bu noktadaki ilk adımım tüm sahnelerinin Ankara'nın tarihi yerlerinde çekildiği filmleri hayata geçirmek olacak. Şimdi ki hedefim senaryosunu kendimin yazdığı biri komedi diğeri de sanat olmak üzere iki filmimim tüm hazırlıkları tamamlandı. Bir aksilik çıkmazsa yüzde 100 Ankara filmi olacaklar. Ünlü oyuncular buraya gelecek ve filmde rol alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak’tan adım adım şöhrete
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN