Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Banliyö hattına 18 aylık veda

Giriş Tarihi: 10.7.2016
Banliyö hattına 18 aylık veda

Başkentray çalışmaları kapsamında metro seviyesine çıkarılacak Sincan - Kayaş banliyösü yarından itibaren sabah akşam 3’er sefer yapacak. Sincan-Gar-Sıhhiye arasına ekspres hattı konulacak

Sincan - Kayaş banliyö hattını metro standartlarına çıkarmak için yapılacak olan Başkentray proje yarından itibaren start alıyor. süresince lıların sıkıntı çekmemesi amacıyla banliyö seferleri, sabah akşam 3'er sefer olarak sürdürülecek. EGO Genel Müdürlüğü, bölge halkının mağdur olmasını engellemek amacıyla mevcut hatlarına ilave olarak, Sincan-Gar- Sıhhiye arasında oluşturulan 522 no'lu ekspres otobüs hattıyla yolcu taşıyacak.

522 EKsPRES DEVREDE
EGO yetkilileri, Başkentray Projesi inşaat çalışmalarının 11 Temmuz Pazartesi gününden itibaren başlayacağını ifade ederek, banliyö tren hattını kullanan vatandaşların mağdur olmaması için aynı gün itibariyle banliyö tren güzergahı boyunca "522 Sincan-Gar-Sıhhiye Yeni Ekspres" hattının devreye alınacağını söylediler.

TÜM AYRINTILAR DÜŞÜNÜLDÜ
Yetkililer, vatandaşların mağdur olmaması için tüm ayrıntılar üzerinde yoğun şekilde çalıştıklarını belirtirken, yeni açılan otobüs hattının detaylarını da açıkladı. Sincan- Kayaş Banliyö hattının ulaşıma kapatılmasıyla birlikte, yolcuların, "522 Sincan-Gar-Sıhhiye Ekspres Hattı" ile Sincan, Lale, Elvankent, Emirler, Özgüneş, Etimesgut, Marşandiz, Gazi Fişek Fabrikası, Gazi, Hipodrom, Ankara Tren Garı, Sıhhıye Adliye önünde bulunan durakları kullanabileceklerini belirtti.

METRO STANDARDI
Başkentray Projesi, Ankara içindeki mevcut hatların Ankara-Behiçbey arasında 6 yol, Behiçbey-Sincan arasında 5 yol, Ankara-Kayaş arasında 4 yol olacak şekilde yeniden yeniden inşaasını ve böylece hızlı tren, konvansiyonel ve banliyö hatlarının birbirinden ayrılmasını kapsıyor. Proje kapsamında güzergah üzerindeki tüm hemzemin geçitlerin kaldırılması planlanırken mevcut istasyonlarında metro standartlarına çıkarılması hedefleniyor. Başkentray tamamlandığında Sincan- Kayaş arasındaki yılda ortalama 15 milyon olan yolcu taşıma kapasitesi 60 milyona kadar ulaşacak.

BAŞKENTLİLER HİÇ SIKINTI YAŞAMAYACAK
Geçtiğimiz günlerde Başkentray çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan ve Başkentray'ın Ankara şehir içindeki mevcut metro sistemleriyle de entegre hale geleceğini ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "18 ay sonra Ankaralı vatandaşlarımız raylı sistemle Ankara'nın dört bir yanına ulaşabilecek. İnşaat döneminde Ankaralıların sıkıntı çekmemesi amacıyla banliyö seferleri, sabah akşam 3'er sefer olarak sürdürülecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banliyö hattına 18 aylık veda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN