Türkiye'nin en iyi haber sitesi

e benzİn dökenlere suç duyurusu

Yargı terörist çete FETÖ’nün kanlı darbe girişimi sinde istasyonları kapatarak benzini biten araçlara satış yapmayan akaryakıt istasyonları için düğmeye bastı

İhanete benzİn dökenlere suç duyurusu
FETÖ'cü vatan hainlerinin darbe kalkışmasına engel olmak için sokaklara dökülen vatandaşlara dükkânlarını kapatarak satış yapmayan akaryakıt istasyonları için düğmeye basıldı. Başkentte tüm bayilerini kapatarak araç sahiplerini geri çeviren bayi sahibi ve müdürleri hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Emniyet güçleriyle birlikte yargı da e destek verenler için harekete geçti.

TEK TEK BELİRLENECEKLER
FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz'daki kanlı girişimi sırasında bazı sivil unsurların da darbeye destek çıktıklarının belirlenmesinin ardından başkentte de somut adımlar gelmeye başladı. İhanet sinde akaryakıt satışı yapmayarak darbeye destek veren bazı akaryakıt istasyonları için Anayasal Suçlarla Mücadele Bürosu'na suç duyurusunda bulunuldu. Kalkışmanın olduğu gece benzin alamadığı için mağdur olduğunu belirten Önder Gökçekaya ve Serdar Gümüşçivi adlı vatandaşlar, söz konusu istasyonlar için adliyeye gelerek suç duyurusunda bulundu. Başkentteki tüm akaryakıt istasyonları için "FETÖ terör örgütüne sivil destek sağlamak ve darbeden faydalanarak halkı mağdur durumunda bırakmak, satanların ise fahiş fiyatlardan satış yapma" suçuyla inceleme talep edildi. İstasyonların tek tek belirleneceğini söyleyen Gökçekaya, "EPDK'ya da yazı gönderildi. Ankara ve ilçelerinde benzin satmayan ne kadar istasyon varsa tek tek belirlenecek ve dava açılacak. Mağdur olanları suç duyurusunda bulunmaya davet ediyorum. İhanete benzin döken bu istasyonların 'miroist' üzerinden belirlenerek adalet önünde hesap vermelerini istiyorum. Birçok kişi o gece benzin alamadığımız için araçları yollara terk ettik, yardımda geciktik" dedi.


'EMİR VAR, SATIŞ YASAK'
Darbe gecesinde istasyon görevlileri ile yaşadıkları diyalogları da anlatan Gökçekaya, "Çalışanlar bize kesinlikle satış yapmadı, ' var, satış yasak' dedi" diye konuştu. Gökçekaya, "İskitler'deki gaz istasyonuna gittik, değil akaryakıt su bile vermediler. Oradaki çalışanlar bize 'Darbe yapılıyor, satış yapmıyoruz, kapalıyız, hiçbir şey vermiyoruz' dedi. Hem FETÖ darbesine destek için kapattılar hem de karaborsacılık yapanlar oldu. Benzinin litresini 6 TL'den satanlar bile oldu" dedi. Bazı istasyonlarda sert tepki aldıklarını belirten Serdar Gümüşçivi (40) ise, "Saat 03.30'da Genelkurmay'a yardıma giderken Kazım Karabekir'de bulunan bir gaz istasyonuna girdik. Şerit çekmişlerdi akaryakıt alanına. Gaz alamayınca biz de su almak istedik çünkü çok susuzduk. Oradaki kişiler bize dolapların kilitli olduğunu, satış yapmadıklarını söyledi. Israr edince de 'Su vermeyeceğiz dükkânı terk edin' diyerek dışarı çıkardılar" diye konuştu.

'GEZİ'DE BEDAVA DAĞITMIŞLARDI'
Yaşanan bu skandalın örgütlü bir eylem olduğuna dikkat çeken Gökçekaya, "İstasyonları rastgele kapatmadılar, emir aldıkları çok açık, başkentin birçok noktasında kapı duvar oldu benzin konusunda" dedi. Gökçekaya, "Bunların tankla milleti vuranlardan bir farkı yok. Ben adalete güveniyorum bu hainlere bir an önce el atılsın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanete benzİn dökenlere suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN