Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4. Kolordu’ya mobilyacılar talip

Giriş Tarihi: 14.8.2016
4. Kolordu’ya mobilyacılar talip

Siteler esnafı, şehir dışına çıkarılacak olan Mamak Çiğiltepe’deki 4. Kolordu Komutanlığı’nın yerine Mobilyacılar Sitesi yapılmasını istedi

Başbakan 'ın kent merkezindeki askeri kışlaların şehir dışına taşınacağını açıklamasının ardından harekete geçen Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, Mamak Çiğiltepe Askeri Lojmanları ve 4. Kolordu Komutanlığı'nın Siteler esnafına verilmesini talep etti. 55 yıldır hizmet veren Mobilyacılar Sitesi'nin Ankara mobilyasının gelimi için yeterli olmadığını belirten Başkan Taklacı, "Sanayi Bölgesi olamamış, tek bir çatı altında toplanmak için müsait yasal zemini oluşmamış, dikey ve çok katlı yapılarda çalışmaya devam etmek zorunda kalan, iş güvenliği gibi önlemlerin yapılaşmadan dolayı alınamadığı ve bu zorluklara rağmen üretime ara vermeden 55 yıldır devam eden Siteler'in artık sanayi olması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

İHRACAT PAYI ARTAR
Siteler bölgesinin Doğu ve Güneydoğusunda kalan Çiğiltepe Askeri Lojmanları ve 4. Kolordu Komutanlığı alanının Yap-Taşın sistemi ile mobilyacı esnafına tahsis edilmesini isteyen Taklacı şöyle devam etti: "Bu sitenin ülkemiz ekonomisine, üretim kapasitemize ve ihracat oranlarımıza etkisi azımsanmayacak derecede büyük olacaktır. Yeni Türkiye hedefine koşan ve bu hedefte oldukça istikrarlı adımlar atan devletimizin, ihracatın en fazla olduğu, döviz girdisi en bol olan mobilya sektöründe eskisi gibi Siteler mobilyasının ismini en yukarılara taşımak adına girişimlerde bulunmasını beklemekteyiz." Taklacı, 4. Kolordu'nun kendilerine tahsis edilmesi durumunda içerisinde son teknoloji imalat atölyeleri ve sosyal donatısı bulunan bir Organize Sanayi Bölgesi kuracaklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4. Kolordu’ya mobilyacılar talip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN