Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf Yalkın : A.Gücü’ne bakış!

Giriş Tarihi: 22.9.2016
Spor Toto 2. Lig Kırmızı grupta maçlara fırtına gibi girdi. Bugün bu ekibimizi ele alacağız.
-A.Gücü lige üst
üste üç galibiyet alarak başladı. Bu duruma ne diyorsunuz?
-Bu, Ankara futbolu için çok önemli bir gelişme. Çünkü, kim ne derse desin Ankaragücü başkentin en önemli takımıdır. Mazisine baktığınızda zaten bunu hemen görürsünüz. Onun yarattığı önemli bir futbol iklimi, futbol atmosferi vardı. 19 Mayıs Stadı'nın dili olsa da konuşsa; Ankaragücü'nü anlatsa… Buraya gelen takımları, üç büyükler de dahil bir korku sarardı.
Ankara, onlar için bir lar çok zor bir deplasmandı.
A.Gücü'nün Süper Lig'den 1.Lig'e, oradan 2. Lig'e düşüş süreci sonunda, Başkent futbolunda uzun zaman bir yavanlık, bir suskunluk oldu. Başkent futbolunun adeta tadı kaçtı. İşte bu nedenledir ki; sarı lacivertlilerin lige üç galibiyetle başlamasını önemli buluyorum.
-Sonunu getirebilir mi? Yoksa bu görüntü, saman alevi gibi parlayıp söner mi?
-Ben falcı değilim. Daha bu bir başlangıç… İleride şöyle olur, böyle olur diyemem. Sadece, deneyimlerime, bilgi birikimime, sezgilerime, mesleki kariyerime dayalı olarak yorum yapabilirim.
Kesin yargıda bulunamam.
-Ankaragücü'nü zorlayacak takımlar var mı? Güçlü rakipleri onları alt edebilir mi?
-Kulüptekilerin demeçlerini okuyorum… Takımı sevenleri dinliyorum… Hatayspor'u ciddi bir engel olarak görüyorlar. Doğru, Hatayspor da üçte üç yaptı; lider durumdalar… Bir kaç sezon son haftalarda 1.Lig'e çıkmayı kaçırdılar. Bu ligin önemli ve deneyimli bir takımı.. Ama lig yeni başladı.
Bu köprünün altından daha çok sular akar. Sadece Hatayspor değil, gruptaki her takım şu an A.Gücü'nün potansiyel rakibi… Erken yargılar yanıltıcıdır, tehlikelidir. İyi niyetle söylediğine inanıyorum ama Teknik Direktör İsmet Taşdemir'in 'Hayalimizdeki A.Gücüne az kaldı' açıklaması da çok erken!
Camiada herkesin çok daha temkinli davranması gerektiğini düşünüyorum.
Erken öten horozun başını ne yaparlar?
-A.Gücü'nün en etkin silahı nedir?
-Kuşkusuz taraftarı… Bu senelerdir böyle. Ankara'da seyirci sıkıntısı çekmeyen tek ekip A.Gücü'dür. Vefakar bir taraftar kitlesi vardır. Her zaman takımlarına destek veren önemli sayıda, ciddi bir potansiyeldir bu. Bu nedenle diyorum ki; artık yönetim-taraftar sürtüşmesi olmamalıdır. Geçmişte zaman zaman kırgınlıklar, tepkileşmeler, hatta suçlamalara varan olumsuzluklar yaşandı. Şimdi takım gayet iyi başladı lige. Üstelik ceza maçları oynamasına rağmen, 9 puan topladı. Bu olumlu havayı kim bozarsa, sorumlu olur ve bunun vebalini ödeyemez.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf Yalkın : A.Gücü’ne bakış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN