Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saraycık'ta başladı

Sincan Belediyesi’nin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile birlikte yürüttüğü, “Saraycık Kentsel Yenileme Projesi”nde çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Giriş Tarihi: 26.9.2016
Saraycık'ta yıkım başladı
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Türkiye'de yürüttüğü en büyük projelerden biri olan, Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile yepyeni bir şehir kuruluyor. Başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkının çıkarlarının korunacağı Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile 'nın batısında örnek bir yaşam alanı doğacak. 20 bin konutta 100 bin kişiye yaşam alanı sunulacak projeyle yıllardır kötü görünümüyle anılan Saraycık'ta 7 camii, 6 sosyal tesis, 2 kapalı pazar yeri, 10 eğitim alanı, sağlık tesisleri ve alı��veriş merkezleri yükselecek.

İKİNCİ ETABIN İHALESİ 28 EYLÜL'DE
500 hektarlık alan üzerinde gerçekleştirilecek olan, Saraycık Kentsel Yenileme Projesi'nin ilk etabının ihalesi, 20 Eylül'de TOKİ tarafından gerçekleştirildi. 966 konut, 2 ticaret ve bir camiyi kapsayan ihaleye 13 firma başvurdu. 979 konut, 3 ticaret merkezi, 32 derslikli ilköğretim okulu ve bir de camiden oluşan ikinci etabın ihalesi ise 28 Eylül'de yine TOKİ tarafından gerçekleştirilecek. 'Hak eti ği de ğere ka vuşacak ' Ankara'nın heyecanla beklediği proje için Sincan Belediyesi de çalışmalara başladı. Tapu ve kamulaştırma işlemleri tamamlanan Saraycık Mahallesi'nde gecekondulara ilk kepçe vuruldu. Saraycık Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Türkiye'de örnek projeler arasında gösterildiğini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, projenin her aşamasında bölge halkının çıkarlarının korunacağını vurguladı. Tuna, "Yıllardır sosyal açıdan yoksun olan bölge, modern binaları, yolları, sosyal donatı alanları ve yeşil alanlarıyla hak ettiği değere kavuşacak. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saraycık'ta yıkım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN