Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babamın katilini FETÖ korudu

Arslanmirza, “Babamı kuzeni Haydar Arslantaş 400 TL için öldürdü. Deliller var. Haydar’ın şu an FETÖ’den tutuklu olan oğlu Tunceli Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, FETÖ’nün altın çocuğuydu. Dava sümen altı edildi” dedi

Babamın katilini FETÖ korudu
Ankara'da yaşayan Murat Arslanmirza 2011'de cinayete kurban giden babasını öldüren katilin, FETÖ tarafından kollandığını ve bu nedenle herhangi bir ceza almadığını iddia etti. Arslanmirza, sümen altı edilen cinayetin aydınlanması için hukuki süreç başlattı Babasının akrabaları tarafından öldürüldüğünü iddia eden Aslanmirza, "FETÖ, 2011'de öldürülen babamın katillerini 5 yıl boyunca korudu. Babamın cinayetinde kullanılan silah akrabamızın evinde çıktı. Tüm deliller onları işaret ediyor ancak davaya bakan tüm hâkim, savcı ve Yargıtay üyeleri bugün FETÖ'den tutuklandı. Babamın katili ise hala yok. Babamın cinayeti Haydar Arslantaş'ın Tunceli Vali Yardımcısı olan oğlu Serdar Arslantaş sayesinde sümen altı edildi" diyerek isyan etti. Serdar Arslantaş'ın da 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası açığa alınarak tutuklandığını belirten Arslanmirza, "Cumhurbaşkanı'nın 'FETÖ'nün baktığı tüm davalar yeniden görülecek' açıklaması bizi umutlandırdı. Davanın tekrar görülmesi için gerekli başvuruları yaptım" dedi.

FAİLİ MEÇHUL GÖSTERDİLER
Babasının katilinin bulunması için yıllardır mücadele verdiğini ifade eden Arslanmirza, "Babam kuzeni Haydar Arslantaş, oğulları Mehmet, Üzeyir ve gelini Hatice Arslantaş öldürdü. Savcılık raporlarında var, hepsine kuvvetli şüpheli durumundalar. Haydar, 400 TL alacağı olan babamı vurup, köyün çıkışındaki yol kenarına attı. Bacağından vurulan babam doktor raporlarına göre kan kaybından ölmüş. Çorum Cinayet Büro 2016 yılı Mart raporunda olayın cinayet olduğunu, kuvvetle muhtemel şüphelilerin de bunlar olduğunu söyledi. Ancak 2011'de faili meçhul gösterdiler. Burada FETÖ, öyle bir oyun çevirdi ki. Haydar'ın oğlu Serdar Arslantaş, örgütün altın çocuğuydu. Küçük yaştan alıp, eğittiler, vali yardımcısı oldu. Babasını kurtarmak için de FETÖ'cü ağabeylerinden yardım istedi, örgüt tüm yargı imkânlarıyla benim babamı kurban etti" dedi. Serdar Arslantaş'ın FETÖ'den emirler aldığını belirten Arslanmirza, "Jandarma suç aleti silahı şüphelilerin evinde buldu. Sanık Haydar'ın oğlu Serdar bir numaralı FETÖ'cü. FETÖ'deki gücünü devreye soktu. Karakola telefon ederek, 'Ağabey burada babamı hapse atacaklar, hâkim savcı ayarlayın' dedi. Yarım saat sonra da serbest kaldılar. Olayla ilgili gideceği tüm mercileri ayarladılar. En son Yargıtay'a gitti orada da FETÖ'cü onadı, dava kapandı" diye konuştu.

"FETÖ'SÜZ YARGIDAN ADALET BEKLİYORUM"
Davaya bakan tüm yargı mensuplarının FETÖ'den tutuklu olduğuna dikkat çeken Arslanmirza, şunları söyledi: "FETÖ köydeki babamın cenazesiyle bile uğraştı, babamın adını verdiğim oğlum beş yaşında anacak katil hala yok. Bu dosyayı sonuna kadar götüreceğim. Bu kadar engele karşı 5 yıl bu davayı buraya kadar getirdim. FETÖ'süz Türk adaletinden artık umutluyum. FETÖ'cü yargı mensupları tarafından adalet koridorlarında yıllarca mağdur edilmiş biriyim. Bugün Cumhurbaşkanına, yetkililere sesleniyorum bana babamın katilini ne olur bulun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babamın katilini FETÖ korudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN