Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan ak 2 müjde verdi

Ovacık’a 130 bin nüfuslu yeni bir kent kuracaklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı , yapımı yılan hikâyesine dönen kulenin yerine ise sokak AVM’si yapabileceklerini ifade etti

Giriş Tarihi: 16.10.2016
Başkan ak 2 müjde verdi
Keçiören'de yasal sorunlar nedeniyle durma noktasına gelen Ovacık'taki imar sorunu aşıldı. İmar planlarını tamamlayarak ruhsat vermeye başladıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı , bölge için 10 yıl içinde 130 binlik bir nüfus öngördüklerini söyledi.

İMAR SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Bölgenin artık Ovakent olarak adlandırıldığını ifade eden Başkan Ak, "Ovacık imarını tamamladık. Bölgeye artık Ovakent diyoruz. Ovakent bölgemiz Keçiören'in yeni yüzü olacak. Altyapısı, ulaşım planı, çevre düzenlenmesi en ince ayrıntısına kadar planlanmış bir yer. Büyük parsellere site tarzı yapılanma yapılıyor. Güvenliği, otoparkı, bol yeşil alanı olan bir alan meydana gelecek. Ruhsatlar verilmeye başlanmış durumda. Etrafında da merkezleri olacak. Bu anlamda hem eğitim yatırımları hem de sağlık yatırımları alınabilir. Showroomlar şeklinde mağazalar yapılabilir. Hizmet sektörüne dönük yatırımlar yapılabilir, biz de a yatırımcıları çağırıyoruz" dedi. Ak şöyle devam etti: "Konutlarda belli bir metraj sınırı koyduk. Ovakent'te 145 metrenin altına konut olmayacak. Ovakent'te bu yıl içinde binaların inşaatları başlayacak. 10 yıl içinde yapılaşma tamamlanabilir. İlk 5 yıl içinde konut ağırlıklı gideceğini düşünüyorum. Daha sonra iş merkezleriyle alakalı çalışma olabilir. Yerleşimin ardından diğer yatırımlar da gelecektir. Tepe Grubu'nun bir çalışması var. Forum 'nın karşısında hem konut hem iş merkezi şeklinde büyük bir yatırım gerçekleştiriyor."

KULENİN YERİNE SOKAK AVM'Sİ
Akıbeti yılan hikayesine dönen kulenin yıkımı için beklediklerini söyleyen Başkan Ak, "Kuleyi yıkmaktan başka seçeneğimiz yok. Orada vatandaşın işine de yarayabilecek bir tesisleşme gerçekleştirmemiz lazım. Onun için hem insanların gezebilecekleri, alışveriş yapabilecekleri oturup çay içebilecekleri seyir teraslarından oluşan bir sokak AVM'si şeklinde bir şey olabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan ak 2 müjde verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN