Yeni AŞTİ en geç iki yılda tamam

Mamak’a yapılacak yeni AŞTİ’nin proje görüntülerine SABAH ulaştı. İnşaatın yakında başlayacağı müjdesini veren Başkan Gökçek proje için, “mükemmel oldu” yorumunu yaptı

Giriş Tarihi: 28.10.2016
Yeni AŞTİ en geç iki yılda tamam
AŞTİ'yi Mamak'a taşıyacak olan Büyükşehir Belediyesi, yeni otogar ile ilgili ihaleyi geçtiğimiz aylarda tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, Yap-İşlet sistemi ile terminal alanı olarak ayrılan 93 bin metrekarelik alanı 3'lü konsorsiyuma ihale ile 61 milyon TL'ye satarken ihaleyi alan firmaların yeni otogarı 2 yıl içerisinde tamamlayarak vatandaşların hizmetine sokması gerekiyor. Vatandaşların daha rahat ve hızlı ulaşım sağlamasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, kentin 5 ayrı giriş-çıkış noktasına yolcu indirme-bindirme cepleri inşa edecek. Samsun Yolu, Pursaklar Yolu, Eskişehir Yolu, Yolu, İstanbul Yolu üzerine inşa edilecek ceplerle birlikte vatandaşlar evlerine yakın olan peronlarda indirilecek.

İÇİNDE YOK YOK...
Eski Mamak çöplüğünün bulunduğu 100 bin metrekarelik alana inşa edilecek olan yeni otogarda proje çalışması tamamlandı. SABAH 'nın görüntülerine ulaştığı başkentin yeni AŞTİ'sinin içerisinde ihale şartlarına göre yazıhaneler, yolcu bekleme salonları, mescitler, tuvalet ve banyolar, büfeler, banka şubeleri, dükkanlar ve emanet bürosu gibi yolcuların ihtiyaçlarını karşılayacak gerekli alanların yanı sıra bakım servisleri, otobüs bekleme park alanı, benzinlik, lastikçi, otobüs galerisi gibi firmalar için düşünülen alanlar yer alacak.

YÜKLENİCİYE '1 YILDA BİTİR' DENİLECEK
Yeni otobüs terminalini SABAH Ankara'ya değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Gerçekten çok mükemmel bir proje oldu. İhale şartnamesine göre yüklenici firmanın yeni otogarı 2 yıl içerisinde tamamlaması gerekiyor. İnşaat çalışmalarının yakında başlaması bekleniyor. Biz yeni otogarın 1 yıl içerisinde bitirilmesini söyleyeceğiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni AŞTİ en geç iki yılda tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN