Oyun sokağını iptal etti

Çankaya’nın eski Başkanı Bülent Tanık’ın hayata geçirdiği “Oyun Sokakları”, yeni Başkan Taşdelen tarafından yaya trafiğini olumsuz etkilediği gerekçesiyle iptal edildi

Giriş Tarihi: 12.11.2016
Oyun sokağını iptal etti
Bir dönem Çankaya Belediye Başkanlığı yapan Bülent Tanık, 2010 yılında ilçenin çeşitli sokaklarında çocukların oyun oynayıp keyifli vakit geçirebilmesi için "Oyun Sokakları" projesini hayata geçirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl tarafından açılışı yapılan ve Türkiye'de bir ilk olarak hayata geçirilen Oyun Sokakları'nın birincisi Birlik Mahallesi'ndeki 455. Sokak'ta açılmıştı. Açılışta konuşan dönemin Belediye Başkanı Bülent Tanık, sokak sakinlerinin sosyal etkileşim olanaklarının artırılmasını ve yaşayan canlı sokaklar oluşturulmasını hedefleyen projenin ilk kez Çankaya Belediyesi tarafından hayata geçirilmesinden ötürü son derece mutluluk duyduğunu belirterek, "Projemiz kapsamında 16 sokağımızı daha oyun sokağı haline getireceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

YAYA TRAFİĞİNE ENGELMİŞ!
İşte büyük bir hevesle ve örnek proje olarak hayata geçirilen oyun sokakları, yeni Başkan Alper Taşdelen tarafından iptal edildi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Belediye Meclisi'ne gönderdiği Başkanlık Yazısı'nda, 2010 tarihinde alınan Meclis Kararına istinaden, Belediyemiz sınırları içerisinde yapılmış ve halen mevcut olan Oyun Sokaklarının, amacına uygun kullanılmadığı, aynı zamanda yaya ve insan trafiğini olumsuz yönde etkilediği tespit edildiğinden, söz konusu projenin iptal edilmesi gerektiğini ifade etti. Taşdelen'in talebine olumlu yanıt veren meclis üyelerinin de kararı ile Oyun Sokakları iptal edildi. Tanık tarafından yapılan projeyi Taşdelen'in kaldırmasına tepki gösteren bazı CHP'liler, "Taşdelen kendinden önceki başkanların eserlerine saygı duymayarak yok ediyor. Bu proje amacı dışında kullanılıyorsa amacına uygun hale getirmek belediyenin elinde… Kaldı ki Oyun Sokğanın bulunduğu alanlar kaldırımları etkilemiyor. Bu nedenle oyun sokaklarının yaya trafiğini etkilediği söylenemez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyun sokağını iptal etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN