Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EGO otobüsleri kışa hazır

EGO Genel Müdürlüğü, kent içi toplu taşımada hizmet veren filosundaki bin 716 otobüsü, kış koşullarına uygun hale getirdi

Giriş Tarihi: 17.11.2016
EGO otobüsleri kışa hazır
EGO Genel Müdürlüğü, 1 Aralık'ta başlayacak, araçlarda zorunlu kış lastiği uygulamasından önce toplu taşımanın en önemli araçlarından olan EGO otobüsleri kış koşullarına hazır hale getirdi. 1 Aralık'ta başlayacak, zorunlu kış lastiği uygulaması öncesinde EGO Genel Müdürlüğü Araç Bakım Onarım Daire Başkanlığı, otobüslerin yazlık lastiklerini, kışlık lastiklerle değiştirdi. "Kar kristali" sembollü kış lastikleri takılan otobüslerle, bBaşkentliler, kar ve buzlanmaya karşı daha güvenli şekilde seyahat edecekler. Atölye'de ayrıca otobüslerin antifriz ve kalorifer bakımları ve kontrolleri de yapıldı.

KRİSTAL İŞARETLİ LASTİK
EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte, otobüslerdeki yaz lastiklerini kış lastikleriyle değiştirdiklerini belirterek, "7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yol tutuşu azalan yaz lastiklerini, Avrupa Birliği (AB) yönetmeliklerince kabul gören, 'kar kristalleri' işareti taşıyan lastiklerle değiştirerek, karlı, buzlu ve yağışlı yol şartlarına uygun hale getirdik" dedi. Havaların soğumasıyla birlikte, zorunlu kış lastiği uygulamasının başlayacağı 1 Aralık tarihinden önce EGO otobüslerinin lastik değişimleri ve bakımları gerçekleştirilerek, kent içi servise verildiğini ifade eden Genel Müdür Gündoğdu, her gün 750 binin üzerinde Başkentlinin kent içi seyahatlerinde tercihi olan EGO otobüslerinde, güvenli ve konforlu yolculuk yapmalarını sağlayacak olan lastik değişimi ve kış bakım çalışmalarının, büyük bir titizlik içinde yerine getirildiğini söyledi. Kar kristalli lastiklerin uygun koşullarda ve güvenli bir ortamda saklanıp değiştirildiğini ifade eden Genel Müdür Gündoğdu, "Otobüslerdeki kış hazırlıkları kapsamında, toplu taşıma araçlarında antifriz kontrolleri yapıldı. Kalorifer sistemleri bakımdan geçirilerek, çalışır duruma getirildi" dedi. Özel araç sahiplerine de çağrıda bulunan Gündoğdu, özellikle kötü hava şartlarında kentiçi ulaşımı için toplu taşıma araçları, metrolar ve ANKARAY'ı tercih etmelerini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EGO otobüsleri kışa hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN