Sanata büyük destek

Giriş Tarihi: 18.11.2016
Sanata büyük destek

Kuzu Grup, sosyal sorumluluk alanında, her ay bir sanatçının resimlerini sanatseverlerle buluşturmayı hedefliyor. İlk sergi Vladimir Pervuhin’in resimlerinden oluşturuldu

Sektöründe güvenin simgesi olan Kuzu Grup, yaptığı projelerle ses getirmeyi başarıyor. Dikkat çeken projeleriyle sektöre yeni dinamikler kazandıran Kuzu Grup, sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Kuzu Grup ve RC Sanat Galerisi işbirliği ile Kuzu Effect sergi günleri başladı. Mimarisi ve konforuyla etkileyici bulunan Kuzu Effect, her ay bir sanatçının eserlerinin görülebilmesi için ev sahipliği yapıyor. Kuzu Grup ve RC Sanat Galerisi işbirliğinde düzenlenen sergide ünlü sanatçıların eserlerinin sanatseverlerle buluşturulması hedefleniyor. Kuzu Effect sergi günlerinin açılışı, ressam Vladimir Pervuhin'in eserleriyle yapıldı. Açılışı Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Güven Kuzu'nun kızı Özge Kuzu ve RC Sanat Galerisi Küratörü Rahmi Çöğendez gerçekleştirdi. Uzmanlık alanı siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler olan Özge Kuzu, bundan sonraki dönemlerde sosyal sorumluluk alanında RC Sanat Galerisi ile birlikte oldukça güzel işler yapacağını söyledi. Açılış Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı Tanıtım Daire Emekli Başkanı Necil Nedimoğlu, yazar ve koleksiyoner Vecdi Uzun, ressam Hikmet Çetinkaya, ressam Gültekin Serbest, küratör Osman Karaoğlu, Arkadaş Ankara Kültür Sanat Bülteni Yayın Yönetmeni Timur Zeren ve Kültür Bakanlığı temsilcisi katıldı.

RESSAM VLADİMİR PERVUHİN
3 Eylül 1954'te Sibirya'da doğdu. 70'li ve 80'li yıllarda Dnipropetrovsk Sanat Merkezi'nde çalıştı. Fresklerin ve alçı oymaların bulunduğu anıtsal ve dekoratif çalışmaları, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin farklı şehirlerinde düzenlenen pek çok sergide yer aldı. Sanatçının eserleri şimdilerde çok sayıda enstitüde ve özel koleksiyonda bulunmaktadır. Pervuhin sanata bakışını şu sözlerle ifade etmekle: "Dünya bir şeyleri keşfedebildiğimiz, oluşturduğumuz ve yarattığımız sürece sıradanlığından kurtuluyor. Sanat dünyanın tekdüzeliğini ahenge kavuşturuyor." Eserleri 2013 tarihinden itibaren Bilkent Center Sanat Sokağı Özel Eseler Salonu'nda sergilenmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanata büyük destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN