Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polatlı’nın asker duası kabul oldu

Polatlı halkının, “İlçeye asker gelsin, ekonomi canlansın” duası kabul oldu. Kamulaştırma çalışmalarını tamamlayan bakanlık, yakında Polatlı’ya askeri eğitim merkezini getirecek

Giriş Tarihi: 22.11.2016
Polatlı’nın asker duası kabul oldu
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Savunma Bakanlığı ile buna bağlı kuruluşların 2017 yılı bütçe görüşmeleri sırasında Zırhlı Birlikler'in taşınması konusu gündeme geldi. Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'a Zırhlı Birlikler'in Polatlı'ya taşınması konusunu sordu. Kuşoğlu, "Başbakanın Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler'in Polatlı'ya taşınacağına ilişkin açıklaması var. Bu durum Polatlı halkında büyük bir heyecan yaratmıştır. Ancak ilerleyen süreçte Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı ile Mamak'taki General Eşref Akıncı Kışlası'nda bulunan zırhlı araçların sevkıyatları Çankırı ve Şereflikoçhisar'a yapılmıştır. Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler nereye konuşlandırılacak, Zırhlı Birlikler'in Polatlı'ya konuşlandırılmasıyla ilgili bir çalışmanız var mıdır?" diye sordu.

SABAH ANKARA YAZMIŞTI
Bakan Işık ise yaptığı açıklamada, "Askeri birlikleri şu anda taşıdık. Sayın Kuşoğlu, hem sorunuza da cevap vermiş olayım. Çok daha önceden planlanan Polatlı'da bir Zırhlı Birlikler Eğitim Okulu var. Bakın, şu anda aslında yaptığımız işlerin büyük bir kısmı daha önce planlanmış çalışmalar. Türk Silahlı Kuvvetleri biliyor ki Mamak'ta tank eğitimi yapamazsınız. Yapabilir misiniz yani Mamak'ta tank eğitimi olur mu? Şimdi, bunu planlamışlar, bunu beş sene, on sene önce planlamışlar ama niyeyse bir türlü harekete geçilememiş, geçilememesinin sebebi 15 Temmuzda çıktı ortaya" dedi. SABAH Ankara'ya konuşan Polatlı halkı da askerin ilçeyi ekonomik yönden canlandıracağını söylemişti.

KAMULAŞTIRMA TAMAM
Zırhlı Birlikler'in taşınmasıyla ilgili daha önceden alınan kararları gözden geçirdiklerini söyleyen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Polatlı'da şu anda kamulaştırma bitti, orada yeni bir büyük eğitim merkezi yapılacak zırhlı araçlarla ilgili. Şu anda Çankırı'ya taşındık ki Çankırı'dan da şu anda Silopi'ye sevkiyat yapıldı o bölgedeki hareketlilikten dolayı" diye cevap verdi. Bakan Işık'ın bu cevabı üzerine tekrar söz alan Bülent Kuşoğlu, "Bu konu Polatlı için çok önemlidir. Biz de bölgenin milletvekili olarak takipçisi olacağız. Daha önce de bu konu gündeme geldi ama bir türlü sonuç alınamadı. Bu kez inşaallah Polatlılı hemşehrilerim için hayırlı olur" diye karşılık verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polatlı’nın asker duası kabul oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN