Başkente ikinci nefes onay bekliyor

Giriş Tarihi: 27.11.2016
Başkente ikinci nefes onay bekliyor

Büyükşehir Belediyesi, Zırhlı Birlikler’den geçecek olan Bağlıca Bulvarı’nın ardından Etimesgut ve Sincan’a trafiğine neşter vuracak bir proje için kolları sıvadı. İstasyon Caddesi’ne yeni bulvar projesi için 6 kurumla görüşmelere başlandı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında imzalanan protokol çerçevesinde Sabancı Bulvarı, Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler'in içerisinden geçecek olan yeni bir bulvar sayesinde Bağlıca bölgesine bağlanacak. Aynı zamanda Eskişehir Yolu'na alternatif olacak olan bulvarın önümüzdeki yaz mevsiminde tamamlanması planlanırken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Etimesgut ve Sincan bölgesinin trafik yükünü azaltacak olan ikinci bir nefes borusu için kolları sıvadı.

TEK YÖN OLACAK
Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut ve Sincan bölgesinin trafik yükünün önemli bir bölümünü taşıyan İstasyon Caddesi'ne alternatif bir yol daha yaparak 4 kilometre uzunluğundaki bu caddeyi tek yön hale getirmek istiyor. Çalışmaların devam ettiği Başkentray projesinin hemen yanından yapılacak yol ile bölge halkının İstanbul ve Ankara yollarına ulaşımında rahatlık sağlanacak. Yol projesi için Etimesgut Belediyesi ile de görüşen Ankara Büyükşehir Belediyesi kamulaştırma çalışmaları için güzergahta yeri bulunan TCDD, Şeker Fabrikası Müdürlüğü, Başbakanlık Özelleştirme Dairesi, Karayolları Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı ile koordinasyon ve görüşmeleri başlattı. Kurumların yol projesine sıcak baktığı belirtilirken bulvarın son hali kamulaştırma işleminin tamamlanması ile netleşecek.

ŞEKER FABRİK ASI'NIN İÇERİ SİNDEN GEÇECEK
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, "Yolun güzergahı ile ilgili her şey hazırlandı ve kurumlara görüş için bildirildi. Eğer kurumlardan olumlu bir dönüş olursa Etimesgut ve Sincan bölgesine ikinci bir nefes borusu açacağız. Bu yol Ankara Bulvarı'nın devamı niteliğinde olacak. Projenin gerçekleşmesi durumunda İstasyon Caddesi Ankara'ya geliş istikametinde tek yön olarak hizmet verecek. İstasyon Caddesi'ne paralel olarak Şeker Fabrikası'nın içerisinden açacağımız yol ise Sincan ve Etimesgut yönünde olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkente ikinci nefes onay bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN