10 çocuğunu terk eden anne kayıplara karıştı

Giriş Tarihi: 29.11.2016
10 çocuğunu terk eden anne kayıplara karıştı

Hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Yüksel Kandemir’in eşi 10 çocuğunu ortada bırakıp kayıplara karıştı. Durumu öğrenen Başkan Ertürk, zor durumdaki aile için harekete geçti

Altındağ'da hurdacılık yaparak geçimini sağlayan, 2 kızını evlendirip kalan 10 çocuğu ile bir gecekonduda kiracı olarak oturan 45 yaşındaki Yüksel Kandemir, gün boyu sokaklarda hurda toplayıp akşam 3 çocuğu ile birlikte iş dönüşü eve geldiğinde 36 yaşındaki eşi Birgül Kandemir'in evde olmadığını görünce büyük bir şok yaşadı. Anne Kandemir'in, evde bulunan 7 çocuğunu bırakıp kayıplara karıştığı ortaya çıktı.

ÇOCUKLAR YUVAYA YERLEŞTİRİLDİ
Yürek dağlayan olay, baba Yüksel Kandemir'in yaşları küçük 6 çocuğunu Kahramankazan'da bir gecekonduda kiracı olarak oturan annesi Gülistan ile babası 74 yaşındaki Selahattin Kandemir'in yanına bırakmasından bir süre sonra belediye ekiplerinin rutin ev ziyaretleri sonrası ortaya çıktı. Kahramankazan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı arazi ekibi, olaydan 2 gün sonra yaşlı bir çiftin evinde 6 çocuk olduğunu görüp, durumdan şüphelenmesi üzerine kendisine haber verilen Belediye Başkanı Lokman Ertürk devreye girdi. Ekiplerin ev ziyaretinden haberdar olan Başkan Ertürk, eşi Meral Ertürk ile birlikte eve gitti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İlçe Müdürü Ahmet Yüksekcan'ın da gelmesinin ardından çocuklar evden alınarak önce hastaneye kontrole götürüldü, ardından da geçici olarak Pursaklar ve Keçiören'de bulunan yuvaya yerleştirdi

ÇOCUKLARIN VÜCUTLARINDA MORLUKLARA RASTLANDI
Yirmili yaşlardaki iki kızını evlendirdikleri öğrenilen 12 kardeşli Kandemir ailesinden yaşları 13 ile 15 arasında değişen 3 kardeşin, babaları Yüksel Kandemir ile birlikte Altındağ ilçesinde hurda topladığı öğrenildi. Ailenin 6 çocuğu babaanne Gülistan ve dede Selahattin'in evine, henüz 5 aylık olan Yüksel adındaki bebeğin ise başka bir yakınlarının yanına bırakıldığı öğrenildi. Baba Kandemir'in henüz 5 aylık olan Yüksel adındaki bir çocuğunu da Altındağ'da bulunan bir akrabasının yanına bıraktığı ortaya çıktı. Hiç okula gitmedikleri öğrenilen Öznur (15), Gülbeyaz (15) Selahattin (12), Hazal (9), Göksel (7), Ömer Ali (5), Yunus (4), Mert (2), Medine (19 Aylık) ve Yüksel'in 5 aylık olduğu ve bazı çocukların vücutlarında da morluklar olduğu da gözlendi.

BAŞKAN ERTÜRK: İMKâNLARIMIZI SEFERBER ETTİK
Aile dramının yaşandığı eve giden Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Sağlık ve Sosyal Yardım İşleri müdürlüklerimeze bağlı arazi ekibinin dikkati sayesinde durumdan haberdar olduk. Hemen eve gelip, çocukları gördük. Karşılaştığımız manzara yürek parçalayacak cinstendi. Kahramankazan Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı bu aile için seferber ettik. İnşallah bu çocuklarımızın devletin şefkatli kollarında tüm sorunları giderilecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 çocuğunu terk eden anne kayıplara karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN