Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katırlarla Yapılan Kaçakçılığa Helikopter Destekli Operasyon

Giriş Tarihi: 13.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 15:44
Genelkurmay Başkanlığı, Irak sınırında katırlarla kaçakçılık yapan gruba helikopter destekli gerçekleştirilen operasyonda 157 bin 500 paket sigara ele geçirildiğini açıkladı.
Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; Türkiye-Irak hududunda, Hakkari Kara Kuvvetleri 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığı sorumluluk sahasında, havadan İnsanlı Keşif Uçağı, karadan Haruna Jandarma Karakol, Uzunsırt ve Ergül Tepe’de bulunan unsurlar tarafından yapılan gözetleme sonucu, aktarma noktası olarak değerlendirilen “Bembo Gediği” bölgesinde, katırlar ile sigara kaçakçılığı yapıldığının tespit edildiği kaydedildi.
Tespit edilen bu durum üzerine bölgeye, Yüksekova’dan iki adet S-70 Helikopteri ile bir Jandarma Özel Harekat Bölüğü sevk edildiği belirtilerek anılan birliğin intikali esnasında, iki adet AH-1 Kobra helikopterinin de havadan eskort görevi icra ettiği ifade edildi.
Bölgeye sevk edilen unsurlar tarafından kaçakçılara yapılan operasyon sonucunda beş kaçakçı şahıs ve 11 katır yakalandığı ifade edilerek, bölgede yapılan arazi aramasında üç farklı noktada koliler halinde depolanmış 157 bin 500 paket sigara ele geçirildiği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katırlarla Yapılan Kaçakçılığa Helikopter Destekli Operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN