Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel Depremzedelerin Yanında

Giriş Tarihi: 28.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Türel Depremzedelerin Yanında
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçtiğimiz ay Korkuteli’nin Sülekler ve Dereköy mahallelerinde meydana gelen depremde evleri zarar gören vatandaşları AFAD tarafından gönderilen konteynerlerde ziyaret etti.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Sülekler’de konteynerlerde yaşayan vatandaşları ziyaret etti. Başkan Menderes Türel, konteynerde yaşayan Nimet Can’ın evine misafir oldu. Nimet Can ile sohbet eden Başkan Türel, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Nimet Can, Başkan Türel’e teşekkür ederken, “Allah razı olsun, devletimiz bize sahip çıktı. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımıza kadar bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, daha sonra köy meydanında vatandaşlar ile bir araya geldi. Depremin meydana geldiği günden itibaren yaşananlara çözüm için bütün gayretleriyle çalıştıklarını söyleyen Başkan Menderes Türel, “Acılarınıza ve üzüntülerinize merhem olmaya çalıştık. Allah böyle afetler göstermesin. Böyle bir olaylarda devletin görevi yaraların sarılmasıdır. İlk günden itibaren hükümet ve devlet burada atılması gereken adımları attı. Acil olarak bölgeye çadırlar getirildi. Bu çadırların içinde evlerin onarımı süresince kalınması mümkün değildi. AFAD Başkanı ile defalarca görüştüm. Özellikle ihtiyaç olan konteynerlerin buraya taşınmasını rica ettim. Büyükşehir Belediyesi olarak hemen harekete geçerek, konteynerlerin taşınmasını sağladık” diye konuştu.
Sorunları çözmek için çalıştıklarını belirten Türel şunları söyledi:
”Büyükşehir Belediyesi olarak 68 konteyneri Sülekler ve Dereköy’e getirdik. Elektrik ve su bağlantılarını yaparak vatandaşlarımızın kullanımına hazırladık. Bu bir afet, bütün yaraları sarmak hemen mümkün değil, çalışıyoruz. Ziraat Bankası Kredileri ve Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınan süt sığırcılık kredilerinin ertelenmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Derenin ıslahı ile ilgili ASAT bir çalışma yapacak. DSİ el ele vererek 3 kilometre dere ıslahını en kısa zamanda sağlamış olacağız. Sağlık Ocağı’nı başka binaya taşıyacağız. Sağlık Ocağı’nın bakım onarımını yaparak, yeniden hizmet verir hale getireceğiz.”
Başkan Türel, Dereköy’de de depremde evleri zarar gören köylülere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Türel, konteynerde yaşayan Ramazan Koç ve Kadriye Koç ile çay içerek sohbet etti. “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun selamlarını getirdim” diyen Türel, “Antalya sadece şehir merkezinden ibaret değil. Torosları da var. Deprem sonrasında sizin çadırlarla yaşamanız olmazdı. Konteynerlerin getirilmesi sağlayarak, evlerin tadilatı bitene kadar burada yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Allah böyle afetler bir daha yaşatmasın” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel Depremzedelerin Yanında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN