Manuel Charr: Kemerim altın kalpli Erdoğan’a

Dünya Boks Sampiyonu Manuel Charr, altın kemerini, “Çok büyük bir kalbi var” diye nitelediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a armağan edeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 5.12.2017 09:50
Manuel Charr: Kemerim altın kalpli Erdoğan’a
DÜNYA Agır Sıklet Boks Şampiyonu Manuel Charr, SABAH'a yaptıgı açıklamada altın kemerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğini söyledi. Gerçek adı Mahmoud Omeirat Charr olan şampiyon, "Ben Türkiye'yi, Türkleri seviyorum. Türkiye 4 milyon Suriyeli kabul etti. İnşallah Allah Türkiye'yi bu iyiliklerinden ötürü ödüllendirir" dedi.

"ERDOĞAN AMCA"
Türkiye'yi "çok iyi bir ülke" olarak tanımlayan Charr, "Cumhurbaşkanı için hissettiklerini söyle açıkladı: "Erdoğan Amca'ya büyük saygı duyuyorum. Çok büyük kalbi var. İnsanlara çok yardım ediyor. Türkiye'yi ziyaret edeceğim. Ve bu ziyaretimde yanına giderek, şampiyonluk kemerimi Erdoğan'a vereceğim. Yakın gelecekte Türkiye'ye gitmek istiyorum."

TÜRKİYE'DE RİNGE ÇIKARIM
DÜNYA Şampiyonu boksör, "Mesela Erdoğan Amca derse ki, 'Mahmoud, gel Türkiye'de maç yap', gelirim. Sponsorlar bulunur, maç Türkiye'de yapılır.
Mesela bir stadyumda. Neden Türk halkının önünde maç yapmayayım? İnşallah olur. Allah büyük" ifadelerini kullandı.

BASKILARA GÖĞÜS GERDİ
MANUEL Charr, kemerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edeceğini açıkladıktan sonra, PKK sempatizanı boksör Ünsal Arık'ın yönlendirmesiyle mahalle baskısına maruz kaldı. Alman basını ve kamuoyu, bu kararından vazgeçirmek için propagandaya başladı. SABAH dünkü manşetinde "BOYUN EĞME CHARR" yazarak, şampiyona destek oldu.İbrahim TAŞ / KÖLN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manuel Charr: Kemerim altın kalpli Erdoğan’a
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN