Yardım meleği

Henüz 15 yaşında kansere yakalandı, ‘Yaşama şansın yok’ dediler ancak o yenmeyi başardı. Gamze Çıplak, 15 yıldır kanserli çocukların yüzünü güldürüyor

Giriş Tarihi: 18.12.2017 09:52
Yardım meleği
Almanya'nın Dortmund kentinde yasayan Gamze Çıplak (30) 15 yıl önce lenf kanserine yakalandı. Doktorlar yasama sansının yüzde 10 olduğunu söyledi. O yılmadı ve yedi aylık zorlu bir tedavi sonrası kanseri yendi. Çocukların güler yüzlü ablası o gün bu gündür, kanserli çocuklar için mücadele ediyor. Onlara her yıl hediye çantaları hazırlıyor.

'ONLARSIZ YAPAMIYORUM'
Kanseri yendiği günden bu yana kendini kanserli çocuklara adadığını ifade eden Gamze Çıplak, "Onlarsız yapamıyorum. Kanser hastası çocuklara destek olmaya çalışıyorum. Meyve ve oyuncak dolu bir torba ile çocukları sevindirmeye basladım. Yıllar geçtikçe sayı arttı. Simdi Dortmund Çocuk Kliniğinde tedavi olan tüm çocuklara hediye dağıtıyoruz" dedi.

'DUALAR BANA YETER'
Ailelerin dualarının kendisine yeterli olduğunu dile getiren Çıplak söyle konuştu: Onlara moral olduğum andaki bakışları anlatılamaz bir duygu. Hele hele aileler benim hikayemi dinledikten sonra bir nebze olsun güç topluyorlar. Hastayken çekilmiş fotoğrafımı gösteriyorum, şaşırıp kalıyorlar. Benimle hediye toplayan Türkler bu isi canla basla yapıyor.

ÖLÜMÜN PENÇESİNDEN KURTULDU
Gamze Çıplak, "Vücudumda iki yumruk büyüklüğünde tümör vardı. Vücuduma yayılmıştı ve ameliyat şansım yoktu. Yedi ay kemoterapi gördüm. Saçlarım döküldüğünde aynaya bakıp ağlıyordum. Ama yaşama sevincimi yitirmedim, hayata yeniden döndüm. Çocuk sahibi olamayacağım söylendi, ama simdi Melisa (9) ve Nisanur (1,5) isimli iki kız annesiyim" diye yaşamını özetledi.

Cengiz PARLAYAN / DORTMUND
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım meleği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN