Acılı baba isyan etti: Bu adam yalancı

NSU davasında tanık olan ajan Temme’nin yalanlarına kurbanlardan Halit Yozgat’ın babası İsmail Yozgat isyan etti. Baba, ceza almayan Temme için, “Oğlumun katili o olabilir” dedi

Giriş Tarihi: 21.12.2017 11:19
Acılı baba isyan etti: Bu adam yalancı
Almanya'da sekizi Türk 10 kisinin öldürüldüğü ırkçı seri cinayetlerin bilinen son kurbanı Halit Yozgat'ın öldürüldüğü sırada olay yerinde bulunan ajan Andreas Temme, ucuz kurtuldu. Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi'nde görülen NSU davasında tanık olarak ifade veren Temme'ye yalan söylemesine rağmen hesap sorulmaması, isyan ettirdi.

YA ÖLDÜRDÜ, YA ÖLDÜRTTÜ
Halit Yozgat'ın babası İsmail Yozgat iki hafta önce mahkemede yaptığı konuşmada, "Oğlumu ya bu ajan öldürttü ya da bizzat kendi öldürdü" diyerek, isyanını dile getirmişti. Ancak buna rağmen Temme hakkında hiçbir islem yapılmaması akıllara, 'NSU kurbanı Halit Yozgat öldürüldüğü sırada olay yerinde olan ajan Andreas Temme'yi kim koruyor?' sorusunu getirdi. Ajan Temme'nin yalan söylediğine tüm emniyet mensupları, polisler ve soruşturmaları yürüten savcılar inansa da bir tek Münih eyalet Yüksek Mahkemesi hakimleri ikna olmadı, hakkında dava açmadı. Temme, cinayetin işlendiğini duymadığını ve Halit Yozgat'ın cesedini görmediğini iddia ederken, mahkeme heyeti buna ikna oldu.

İsmail EREL / FRANKFURT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acılı baba isyan etti: Bu adam yalancı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN