İki bakan yeni bir sayfa açtı

Türk ve Alman Dışişleri Bakanları, gerilen ilişkilerden sonra dostluk çayında buluştu. Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Çavuşoğlu’na elleriyle çay ikram etti

Giriş Tarihi: 8.1.2018 09:47
İki bakan yeni bir sayfa açtı
Siyasi gerginlik yaşayan Almanya ile Türkiye'nin Dışişleri Bakanları bir araya geldi ve dostluğun tüm yaşananlara rağmen kalıcı olduğu mesajını verdi. İlk defa kendi evinde yabancı bir bakan ağırlayan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'na misafir edip demlediği Türk çayını ikram etti.

'ZORLUKLARI AŞMAK GÖREVİMİZ'
Gabriel, Almanya'nın Goslar kentindeki tarihi Kaiserpfalz Sarayı'nda düzenledikleri basın toplantısında, "Aramızdaki tüm zorlukları aşmayı görev biliyoruz. Bu konuda ciddi irademiz var. Gerilimi aşmayı ortak bir vazife olarak görüyoruz. PKK'lıların Düsseldorf'ta bayrak açmalarına izin vermedik. Terör terördür" dedi.

'PARANTEZE ALALIM'
Alman ve Türk halklarının, baskı ve tehdide boyun eğmeyen, gururlu milletler olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu da, ilişkileri karşılıklı anlayış, diyalog ve samimi iş birliği içinde geliştirebileceklerini belirtti. Mevlüt Çavuşoğlu, bazen anlaşamadıkları konuları 'parantez içine' alarak, yola devam etmekte fayda olduğunu dile getirdi.

'ESKİ EŞİNDEN ÖĞRENDİ'
Gabriel'in evinde çaydanlıkla çay demleyip Çavuşoğlu'na ikram etmesi, "Gabriel, çay demlemeyi uzun yıllar evli kaldığı ve 2000 yılında boşandığı Munise Demirel'den öğrenmiş olmalı" yorumuna neden oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki bakan yeni bir sayfa açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN