Torunları için mücadele ediyor

Emine Toprak, 6 yıl boyunca Gençlik Dairesi’nin el koyduğu çocuklara koruyucu ailelik yaptı. Toprak şimdi, gelininin sorunları yüzünden elinden alınan torunları için mücadele veriyor

Giriş Tarihi: 7.2.2018 09:46
Torunları için mücadele ediyor
Almanya'nın Ravensburg kenti yakınlarındaki Deggenhausertal kasabasında yasayan altı çocuk sahibi Emine Toprak (56), altı yıl boyunca Gençlik Dairesi'nin (Jugendamt) ailelerinden kopardığı iki çocuğa koruyucu aile oldu. Gelini sorunlar yasayınca Arda (8) ve Esila adlı torunlarını Gençlik Dairesi aldı. Toprak, simdi torunlarını geri almak için 11'inci duruşmayı bekliyor.

MÜCADELEM SÜRECEK
Gelininin yaşadığı sorunlardan sonra torunlarına bakmaya başladığını ifade eden Rizeli Toprak, "İlerleyen süreçte Jugendamt geldi, kapımıza dayandı ve çocukları elimizden aldı. Bu arada gelinim de mücadelede bizi yalnız bıraktı. Torunlarımı alabilmek için 10 kez hâkim karsısına çıktım. Simdi 11'inci duruşmayı bekliyorum. Onları alana kadar mücadelem sürecek" diye konuştu.

UMUT YILDIZI ÖDÜLLENDİRDİ
Duisburg'daki Avrupa Türk Birliği (ATB) Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde bilgilendirme toplantısı yapan Umut Yıldızı Derneği, Emine Toprak'ı yılın koruyucu ailesi seçti ve ödüllendirdi. Toprak'ın hem koruyucu ailelik yapması hem de torunları için verdiği mücadelenin kendisine ödül kazandırdığı ifade edilirken, Dernek Başkanı Kamil Altay, "Emine Toprak gibi düşünen ve hareket eden insanlar artmalı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torunları için mücadele ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN