İftiracı Frederike dersini aldı

Vatansever Ayhan Olgun, Amsterdam’daki toplantıda Türkiye’yi karalamaya kalkışan PKK sevici gazeteci bozuntusu Frederike Geerdink’in ağzının payını verdi

Giriş Tarihi: 14.2.2018 09:57
İftiracı Frederike dersini aldı
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da önceki akşam Türkiye'nin Afrin harekâtı masaya yatırıldı. Ülkenin önemli tartışma merkezlerinden biri olan De Balie'de düzenlenen podyum tartışmasına, PKK seviciliği nedeniyle Türkiye'ye girişi yasaklanan gazeteci Frederike Geerdink de konuşmacı olarak katıldı. Geerdink, Türkiye'yi karalamaya başlayınca devreye vatansever Türk Ayhan Olgun girdi.

YALANI ÖRNEKLERLE ÇÜRÜTTÜ
Geerdink, PKK'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan döneminde ortaya çıktığı, referandum seçiminde hile yapıldığı gibi yalanlar sıralamaya başlayınca dayanamayan Olgun söz aldı. Olgun, "PKK sorunu Cumhurbaşkanı Erdoğan döneminden önce de vardı. Neden yalan konuşuyorsunuz? Sahte oy kullanıldığını iddia ediyorsunuz. Hollanda'da kısa süre önce yapılan genel seçimlere bakın siz asıl" dedi.

TERÖRİSTLER TEHDİT ETTİ
Bunun üzerine devreye PKK yandaşları girdi. Olgun'un yanına gelen terör örgütü üyeleri, elinde tuttuğu notları almak istediler, 'Seni buraya MİT mi gönderdi?', 'Seninle görüşeceğiz', 'Senin ve ailenin nerede yaşadığını biliyoruz' gibi sözlü saldırı ve tehditlerde bulundular. Geerdink'e dönen Olgun, "Bak görüyorsun. İki soru sorduğum için tahammül edemeyenler beni tehdit ediyor" diye konuştu.

'GERÇEKLER YÜZLERİNE VURACAĞIM'
PKK'yı öven kitabı yakında piyasaya çıkacak olan Geerdink'i sözleriyle susturan Olgun söyle konuştu: "Hollanda'nın bir çok yerinde yapılan toplantılarda ülkem ve Cumhurbaşkanım haksız yere suçlanıyor. Gerçekleri söylemek için ben de bu tür toplantılara katılmaya özen gösteriyorum. Bu toplantıya da tek basıma gitmiştim. Iki soruma tahammül edemeyip beni tehdit ettiler."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftiracı Frederike dersini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN