Hollanda ateşle oynuyor

Türkiye ve Türk karşıtlığının arttığı Hollanda, ateşle oynamaya başladı. Parlamento’dan ‘Hazreti Muhammed’ temalı karikatür yarışması düzenlenmesine izin çıktı

Giriş Tarihi: 14.6.2018 09:57
Hollanda ateşle oynuyor
Hollanda'da Islam ve göçmen karşıtlığı her geçen gün tırmanıyor, referandum döneminde atları ve itlerini vatansever Türklerin üzerine salan ülkede simdi de ırkçı liderin planladığı parlamentoda 'Hazreti Muhammed' temalı karikatür yarışması düzenleme girişimine izin çıktı.

İslam düşmanlığı söz konusu olduğunda her tasın altından çıkan Özgürlükler Partisi (PVV) lideri Geert Wilders'in iğrenç yarışmasına güvenlik riski taşımadığı gerekçe gösterilerek izin verildi. Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörü (NCTV) Dick Schoof, karikatür yarışması ve sergisinin sıkı güvenlik önlemlerinin bulunduğu parlamento binasında kapalı bir bölümde gerçekleştirileceği için, güvenlik açısından risk oluşturmadığını söyledi.

ÖDÜL DE VERECEKLER
Bu yıl içinde yapılması planlanan sergi ve yarışmada birinci olan karikatürün sahibine 5 bin euro, ikinciye ise 2 bin euro ödül verilecegi de duyuruldu. Wilders, hain planını Twitter hesabından, "Özellikle İslam'a karşı düşünce özgürlüğü baskı altında. Bunu hiçbir zaman kabullenemeyiz. Bu yüzden geçmişte Müslüman olan dünyaca ünlü karikatürcü Bosch Fawstin ile bu yıl Temsilciler Meclisi'nde 'Muhammed karikatür yarışması' düzenleyeceğim" sözleriyle duyurmuştu.

TAM BİR FİTNE
Yaptıkları ile fitne unvanı yakıştırılan Wilders, daha önce ülke televizyonlarında İslam'ı karalayan filmler yayınlatmış, camilerin yıkılmasını istemiş, toplu göçü durdurmak için Avrupa'ya duvar örülmesi gerektiğini savunmuştu. Wilders, "Ben parlamentoda Türk, Faslı ya da bir İsveçli olmasını istemiyorum" demişti.

Yalçın ÇAKIR / LAHEY
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollanda ateşle oynuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN