Hakkari’nin İsviçreli gelini

Hakkarili Selçuk Durgun, Antalya’da otelde çalışırken tanıştığı İsviçreli Chloe Diamant ile memleketinde yörenin örf ve âdetlerine uygun yapılan düğününde dünyaevine girdi

Giriş Tarihi: 16.7.2018 09:39
Hakkari’nin İsviçreli gelini
Hakkarili Selçuk Durgun (28), Antalya'da otelde çalıştığı sırada, İsviçre'den ailesi ile birlikte tatile gelen Chloe Diamant (20) ile tanıştı. Birbirlerine âşık olan gençler, 2 yıllık birlikteliklerinin ardından evlenme kararı aldı. Durgun, Diamant'ın Hakkari kültürünü tanıması için düğünü memleketinde yapmak istedi, gelin de kabul etti. Çift, Yeni Mahalle'de 2 gün 2 gece süren kır düğünü ile hayatlarını birleştirdi. Düğün, yörenin örf ve âdetlerine uygun yapıldı. Durgun, "Buradaki her şey kendisine çok ilginç geldi. İnsanların çok samimi olduğunu ve çok mutlu olduğunu söyledi. Eşim şu anda İsviçre'de üniversite okuyor. Ondan dolayı Türkiye'de yaşayamıyoruz. Belli bir süre İsviçre'de yaşamayı düşünüyoruz. Eşim okulunu bitirdikten sonra, eğer kabul ederse İstanbul'da yaşamayı düşünüyorum" dedi.

ÇOK MUTLUYUM
Gelin Chloe Diamant ise Hakkarili biriyle evlendiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Hakkari kültürünü çok beğendiğini belirten Diamant, "Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Her şey bana çok ilginç geliyor. Çok mutluyum. Burada herkes çok cana yakın. Hayatım boyunca böyle bir şey görmedim. Çok sevinçliyim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari’nin İsviçreli gelini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN