Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden Yangın Tehlikesi Uyarısı

Giriş Tarihi: 21.7.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle çıkabilecek yangınlara karşı vatandaşları uyardı.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, tüm ülkede olduğu gibi Bilecik genelinde de sıcaklıkların, mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği belirtildi. Açıklamada, "Orman yangınlarına karşı, özellikle çobanlar, çiftçiler ve piknik yapan vatandaşlarımızın yaktıkları ateşlerde dikkatli olmaları gerekmektedir. Çalı ve yabani dikenlerin yakılması olarak bilinen geven yangınları, büyük tehlikelere davetiye çıkarmakla birlikte, anız yakılması da büyük yangınlara neden olmaktadır. Kontrol edilmeyen anız yakmaları rüzgarın da etkisiyle büyük yangınlara davetiye çıkarabilmektedir. Bununla birlikte piknik mekanlarında yakılan ateşlerin söndürülmeden bırakılması da yangınlara yol açmaktadır. Ayrıca söndürülmeyen piknik ateşleri ile birlikte atılan sigara izmaritleri de yangınların en büyük nedenlerindendir. Atılan cam ve benzeri maddeler, çevre kirliliğinin yanı sıra orman yangınlarına da neden olmaktadır. Bütün bu olasılıklar göz önünde bulundurulduğunda insanlarımızın dikkatli davranmaları ve doğayı koruma yönünde hassas şekilde hareket etmeleri son derece önemlidir. Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ekibi ve gerekli bütün araçları ile 7 gün 24 saat görevi başında hazır beklemektedir. Vatandaşlarımızın, yangınların çıkmaması için çeşitli tedbirler alması ve bu konuda dikkatli davranması en gerekli davranıştır" denildi.
Ayrıca, Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yangınlara karşı 110 numaralı hattın en kısa sürede aranması gerektiği bilgisine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden Yangın Tehlikesi Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN