Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olgun kadının dergisi

İkinci sayısı bu ay Naomi Watts kapağıyla yayımlanan More, 35 yaş üzeri kadınlara hitap eden, Türkiye'de daha önce karşılaşmadığımız tarzda bir kadın dergisi

Piyasada onlarca kadın dergisi var. Ama size şimdi farklı bir kadın dergisinden bahsedeceğiz. More, 1998'den beri ABD'de yayımlanan ve 40 yaş üstü kadınlara hitap eden bir dergi. Ama bu ay ikinci sayısı çıkan Türkiye edisyonunda bu yaş 35'e çekilmiş. Tecrübeli bir ekibin yayına hazırladığı derginin genel yayın koordinatörü Nora Romi "Bu, tuğla dergi değil, okunacak dergi," diyor ve ekliyor: "Onların yeri ve önemi ayrı tabii. Ama bizim okurumuz 35 yaş üstü, eğitim almış, çalışan hatta belli bir kariyeri olan kadın. Artık doğru makyaj yapmasını, doğru giyinmesini biliyor. Alışveriş yaparken ya da gittiği lokantada ne seçeceğini bilen. Eğitimli derken, bu sadece okul anlamında değil, tecrübe anlamında da öyle... Dolayısıyla dergide yer alan her alandaki yazı ve bilgiler, 35 yaş ve üzeri kadınlara uygun."

BU ayki KA PAK NAOMİ WATTS
Peki More'da neler var? Moda, makyaj, estetik, sağlık, evlilik, her türlü ilişki (aşk, iş, aşk, arkadaşlık), kariyer... "Ama her yazının içindeki bilgiler ve detaylar okur profilimize yönelik olacak. 40 yaşından sonra neden bazı yemekleri yememeniz gerektiğini, onun yerine neler yiyebileceğinizi okuyacaksınız. Neden belli bir yaştan sonra koşmak yerine yürüyüş hızınızı 6.5 km/saatten 7.5 km/saate çıkardığınızda yaktığınız kalori miktarının birden yüzde 32 arttığını öğreneceksiniz," diyor Romi. More'un ilk sayısının kapağında ünlü oyuncu Julianne Moore vardı. Mayıs sayısının kapak kızı ise Naomi Watts. İçeride güzel bir söyleşi var Watts'la. Onun dışında Nejat İşler söyleşisi dikkati çekiyor. 30, 40, 50 ve 60'larda doğru giyinmek ve doğru saç modelleri gibi konuların yanı sıra Hollywood yıldızlarının güzellik uzmanlarından gerçek sırlar ve 'Hem vakit hem nakit kazandıran 10 meslek' gibi yazılar var. Son olarak Nora Romi dergi okuruna şunları söylüyor: "More kadını artık başkalarını mutlu etmek için koşturmayacak. Artık mutlu edilmek onun hakkı..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olgun kadının dergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN