Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya geceleri turistlere endeksli

Ne Bodrum, ne de Çeşme... Rus turistler ve yerli müdavimler, gece hayatının kurallarını Antalya'da yeniden yazıyor. Peki kim, hangi mekanda, nasıl eğleniyor?

Tatil, gece hayatı ve çılgın partiler söz konusu olduğunda, çoğumuzun aklına ilk olarak Çeşme ve Bodrum gelir. Ancak 'turizm başkenti' sıfatını hakkıyla üzerinde taşıyan Antalya'nın da bu ikisinden geriye kalır yanı yok. Peki Antalya'nın gece hayatına kimler yön veriyor? Turistler nasıl eğleniyor, kentin yerlileri yaz aylarında neler yapıyor? Antalya'daki gece hayatının tüm şifrelerini bu haberde bulacaksınız.

20 BİN KİŞİLİK MÜDAVİM KİTLE
Şehir merkezindeki mekanları doğudan batıya doğru tararsak, cumartesi geceleri Konyaaltı Plajı 1000, Beachpark 1000, Atatürk Parkı 1500, Kaleiçi 6 bin, Atatürk ve Işıklar Caddesi 2 bin 500, Lara Yolu 2 bin 500, Eski Lara Yolu 5 bin ve Lara Beach 500 kişiyi ağırlıyor. Toplamda 20 bin kişi eden bu grubun 15 bini Antalyalı. Bu kişilerin yaklaşık 1500'ü, cumartesi dahil haftanın diğer gecelerinde de düzenli olarak eğlence mekanlarına gidiyor. Antalya'daki mekanların eğlence trendlerine yön verenler de, işte bu 1500 kişi. Gecede ortalama üç mekanı ziyaret eden bu kemik grubun en fazla takıldığı mekanlar, hemen popülerlik kazanıyor. Eğlence müdavimlerinin yüzde 80'i turizmci veya turizmle bağlantılı sektörlerin patronları ya da yöneticileri. Gecede 500 - 1000 TL arasında hesap ödüyorlar.

RUS TURİSTLER ÖN PLANDA
Birbirini yakından tanıyan Antalya gece hayatının müdavimleri, tıpkı ünlü isimler gibi, rahatsız edilmeden eğlenebilmek amacıyla ilçe ve beldelere yöneliyor. Şehir merkezine ortalama bir saat uzaklıktaki Kemer, Alanya, Side, Belek, Adrasan, Olympos, Kaş gibi yerlerdeki mekanlar, yerli ve yabancı turistlere hitap ediyor. Kemer ve Alanya'da aynı anda 2 bin kişinin eğlenebildiği mekanlar, yabancı turist getiren acentelerle anlaşmalı çalışıyor. Rus dansçıların kule dansı yaptığı mekanlarda, ünlü yabancı DJ'ler, yabancı gruplar gösteri yapıyor, temalı partiler düzenliyor. Kemer'e; beş yıldızlı otellerin bulunduğu Göynük, Beldibi ve Çamyuva'nın yanı sıra Side ile Alanya'dan da servislerle Rus turistler geliyor. Eğlencenin en önemli adreslerinden biri de Alanya. Buradaki gece hayatının kalbi, İskele - Rıhtım bölgesindeki mekanlarda atıyor. Daha büyük gece kulüpleri ise Avsallar, Kargıcak gibi beldelerde yer alıyor. Bu mekanların müşterilerinin yüzde 90'ı özel turlarla getiriliyor. Diğer yandan yerleşim yerlerinin yakınındaki mekanlarda müzik saat 03.00'te kesiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya geceleri turistlere endeksli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN