65 liraya bir saat ve beş tişört aldım

Giriş Tarihi: 7.6.2014

Ekonomik alışverişi bir kenara bırakıp kendime hediye almak için Beyoğlu'ndaki Atlas ve Terkos Pasaj'ına gittim. Yine indirimi kaptım

Geçen salı doğum günümdü ve kendimi şımartmaya yer arıyordum. "Biraz para harcayabilirim" diye düşünerek cebime 150 lira koydum ve Beyoğlu'na doğru yol aldım. Hava yağmurlu ama Beyoğlu yine çok kalabalık. İlk gözüme kestirdiğim yer Atlas Pasajı oldu. Önce bir tur atarak fiyat aralıklarını inceledim. Baskılı tişörtleri çok severim, birden Türk sinemasının unutulmayan karakterlerinden Şener Şen'in canlandırdığı Vecihi karakteri baskılı tişörtü görünce hiç düşünmeden içeri girdim. Fiyatı sormadan önce "Bana uygun beden var mı?" diye korkulu gözlerle sordum. Adam "Evet" dediğinde havalara uçmak üzereydim. Baskılı tişörtlerimin arasında en güzellerinden biri olacaktı Vecihi. Kesin 40 liradır diyordum ki 20 lira çıkmasın mı? Kumaşı güzel ve baskısı temiz bir tişört için hiç de pahalı bir fiyat değil. "Yine de indirim alabilirim" diye düşünürken mağazada inanılmaz güzel saatler gördüm. Hepsine önce sarılmak istedim diyebilirim. 35 liralık saatlerde Pink Floyd, Küçük Prens, Beatles gibi popüler retro karakterlerin desenleri var. Tişörtle beraber 55 lirayı buluyordu, bu da indirim gerektiriyordu. Hepsini almak istesem de içlerinden Pink Floyd'un meşhur üçgeninin olduğu saati aldım. Bir önemli hususu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Baştan kaybedeceğinizi hissettiğiniz yerde alacaklarınızın paketlenene kadar beklemelisiniz. Eşyalar pakete girince işler daha kolaylaşıyor. Ayağımız alışsından girdim konuya eski alışveriş adetlerinden çıktım ve 10 liralık indirimi kaptım. İlk girdiğim yerde 45 lira harcamakla iyi etmedim ama henüz bütçem vardı. Çevrenizden birinin doğum günü yaklaşıyorsa 5-40 lira arasında Atlas Pasajı'nda yaratıcı ve eğlenceli hediyeler bulabilirsiniz.

5 LİRAYA HER RENK, HER MODEL
Bütçem azaldı ama bir şeyler daha almak istiyordum. Yapacak tek şey Terkos Pasajı'na gitmekti. Terkos'da ne ararsanız bulabilirsiniz. Ama buranın da ucuz alışveriş yapmak için püf noktaları var. Malum burada tezgahta olanların fiyatı 5-10 lira. Bu tezgahlardan indirim kapamazsınız ama içerideki mağazalardan "Ayağımız alışsın" sözleriyle indirimi kapabilirsiniz. İçeridekiler pasajın girişindekilere göre daha pahalı. Aynı tişörtü birkaç mağazada bulabileceğiniz için ilk gördüğünüz yerden almamalısınız. Mağazada da olsa defolu ürünler satıyorlar ve değişim yapmıyorlar, mutlaka her yerine bakın. Tezgah karıştırıyorsanız elinizi daldırmaktan çekinmeyin. En iyiler her zaman altta kalır. Mağazalara girmektense tezgahlara attım kendimi ve dört tişört aldım. Kendimi yeterince şımarttıktan sonra günümü 65 lirayla kapattım. Uygun alışveriş yapmak istiyorsanız Terkos ve Atlas Pasajı'na mutlaka uğrayın!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
65 liraya bir saat ve beş tişört aldım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN