Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koku gardırobunuz olmalı

Giriş Tarihi: 12.7.2014
Parfüm ve parfüm şişesi dendiğinde belki de son dönemde en çok dikkat çeken markalardan biri New York merkezli niş parfümevi Bond No.9. Bond No.9, büyük modaevlerinin uzantısı olmamasına rağmen kısa sürede kendini parfüm dünyasında ispat etti. Marka 2003 yılında Laurice Rahme tarafından kuruldu. Bond No.9, markanın New York'da ki ilk butiğinin adresi, aynı şekilde markanın parfümleri kentin ölümsüz mekanlarından ve New York esanslarında geliyor. Fransız kökenli Rahme, 11 Eylül saldırılarının ardından bu güzel şehir için bir şeyler yapmaya karar vermiş ve tamamen New York'a adanmış lüks bir parfümevi kurmuş. Rahme ile parfümlerini ve parfüm seçme sanatını konuştuk:
Parfüm seçmek başlı başını bir iş. Tabii ki bu zorlu sürecin ilk adımı parfümü sevmektir. Ama asla sadece koku kartıyla denediğiniz parfümleri satın almayın.
Cilt parfümün kalıcılığını belirleyen temel unsurdur. Kokuların tendeki hali kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu yüzden parfümleri hep tenimizde denememiz gerekiyor.
Parfümü denedikten sonra bir süre kokuyu üzerinizde tutun. Çünkü birkaç saat içinde parfüm hakkında çok daha doğru bir karar verebilirsiniz.
Kendinizi tek ve 'imza' parfüm bulmak için zorlamayın. Bence insanların koku gardırobu olmalı, kıyafetine, moduna, mevsime, sabaha, akşama göre farklı farklı parfümler kullanılmalı.
Yaz aylarında daha taze ve hafif kokulara yönelmelisiniz. Sıcakla birlikte ağır bir koku tercih etmeniz kötü sonuçlara neden olabilir.
Türk müşterilerimiz bizi aynı Amerikalı müşterilerimiz gibi yakın bir şekilde takip ediyor. Parfümlerimiz Harvey Nichols mağazalarında, Brandroom Nişantaşı, Bodrum ve Suadiye mağazalarında satılıyor.
Biz marka olarak trendleri yakından takip ediyoruz. Her yıl üç ya da dört yeni parfüm piyasaya çıkarıyoruz. Bu yıl da kumsal ve sahiller koleksiyonumuza Shelter Island'ı dahil ettik.

MÜCEVHER GİBİ ŞİŞE
Bond No.9 parfümleri, farklı kokuları kadar yıldız şeklini andıran şişeleriyle de çok popüler. Marka, belirli aralıklarla Swarovski kristallerle süslü şişeli ürünler piyasaya çıkartıyor. Üzeri 16 bin kristalle süslü olan bu parfüm şişeleri yaklaşık 4 bin dolara satılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koku gardırobunuz olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN