Prensesler aşka tövbe mi etti!

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Prensesler aşka tövbe mi etti!

Disney’in kasım ayında vizyona girecek yeni çizgi filminin kahramanı Moana diğer prenseslerden farklı olarak ilk defa film boyunca aşkı değil kendini arayacak

Walt Disney'in gerçekten de bir "prensesler" kategorisi var markalaştırdığı. Bunların içinde Külkedisi, Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel gibi klasikler de var; Mulan, Pocahontas, Merida gibi modern örnekler de. Şimdi de aralarına bir tanesi daha ekleniyor. Walt Disney'in yeni prensesinin adı Moana. Moana şirketin son zamanlarda yarattığı yeni , güçlü prenses trendini takip ediyor. O da Elsa ve Merida gibi atlı prens beklemek yerine hayallerinin peşinden gidiyor. Fakat filmin diğerlerinden ayrılan bir yanı var: İlk defa bir Disney prensesi filmde aşık olmuyor. Çizgi filmde Okyanusya larında yaşayan bir kabilenin hikayesine odaklanılıyor. Yarı-tanrı bir Polynesyalı olan Maui ile maceradan maceraya atılan Moana film boyunca beraber olacağı bir adamı değil kendini arıyor. Daha önce Prenses ve Kurbağa, Define Gezegeni ve Herkül filmlerini birlikte yöneten Disney'in gedikli isimleri John Husker ve Ron Clements, bu defa kafamızdaki klasik Walt Disney Prensesi imajını yerle bir eden Moana ile buluşturuyor. Beyaz atlı prenslerle işi olmayan kahraman Moana kasım ayında beyazperdede bizlerle buluşacak.

Bir yolculuk hikayesi
3 bin yıl önce dünyanın en iyi denizcileri geniş Pasifik Okyanusu'nda yolculuğa çıkarlar ve Okyanusya'da sayısız ada keşfederler. Fakat ardından bir yüzyıl boyunca yolculukları sekteye uğrar ve bunun sebebini kimse bilemez. Walt Disney'in yarattığı film halkını kurtarmak için ürkütücü bir yolculuğa çıkan cesur Moana'nın hikayesini anlatıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prensesler aşka tövbe mi etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN