Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Altı yıl uyumadım

A Haber ekranlarının yeni yüzü başarı odaklı yaşam öyküsünü, hayata bakışını ve ödediği bedelleri anlattı: "Başarı bedelsiz olmaz, altı yıl neredeyse uyku uyumadan yaşadım. Çok büyük hedeflerim var, idare edilmesi zor biriyim."

Giriş Tarihi: 10.11.2018 10:59 Güncelleme Tarihi: 10.11.2018 11:02
Cansu Canan Özgen: Altı yıl uyumadım

Ona sadece ekranların güzel yüzü demek haksızlık olur. farklı, hırslı ve başarı odaklı bir kadın. O aslında bir maden mühendisi. Madene inen, orada saatlerce çalışıp, kumanyasını yiyen, ve kömür karası saçlarla yeryüzüne çıkan gerçek bir mühendis. Cansu Canan kömür kokusunu almış ama aklı hep televizyonda, habercilikteymiş. O nedenle bir süre sonra dümeni bu yola kırmış. İşini yaparken çok titiz, sürekli yeni bir şey öğrenmek, ders çalışmak yaşam stili olmuş. İşini cididye alan, programdan önce konuklarıyla buluşup, saatlerce konuşan, dersini çok iyi çalışan bir spiker. İş yoğunluğu nedeniyle bir dönemi neredeyse uykusuz geçirdiğini söyleyen, şu sıralar yüksek lisans tezi için Rusya-Türkiye ilişkilerini inceleyen Özgen'le konuştuk

- Eyüpsultan'da doğmuş büyümüşsünüz... Nasıl bir etkisi oldu o semtin üzerinizde?
- İlginç bir hikayesi vardır Eyüpsultan'ın benim için. Babaannemle dedem büyük bir aşkla evlenmiş ve çalışarak şimdi oturduğumuz binayı yapmışlar. Babam orada doğuyor. Annem babamların kiracısı oluyor ve onlar birbirine âşık oluyor. Yani Eyüpsultan bizim ailenin hikayesidir. Orada herkes tüm ailemi olduğu gibi, beni de kızları gibi bilir. Zaten maneviyatı çok yüksek bir yer. Küçükken canım çok sıkıldığında Eyüpsultan Hazretleri'nin türbesine, Pier Loti'ye giderdim. Annem arar, orada bulurdu. Eyüp'ün tarihi yerlerini, güzel dokusunu bilirim. Tarihi Balat, bizim sokaklarımız... Tarihe zaten meraklıyım, belki de merakım çocukluk yıllarından geliyor. Bilerek büyüdüm ben. Mahalle kültürüyle büyüdüm. Bunun da üzerimde etkisi büyük.

ARKADAŞINA GÖNDER
Cansu Canan Özgen: Altı yıl uyumadım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN