Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'li vekilden Selahattin Demirtaş'a övgü

MHP'li milletvekili Sinan Oğan, "Bu seçim, Demirtaş'ın kişiliğiyle HDP'yi Türkiyelileştirdi. HDP'nin dönüşümü Türkiye için kazanım." dedi.

Giriş Tarihi: 30.7.2014 15:50 Son Güncelleme: 6.8.2014 09:59 ABONE OL
MHP Iğdır Milletvikili Sinan Oğan, "Bu seçim, Selahattin Demirtaş'ın kişiliğiyle HDP'yi Türkiyelileştirdi. Etnik temele dayalı rijit yapıdan, sistemle uyumlu partiye dönüştürdü. Bu Türkiye için kazanımdır" dedi.

Muharrem Sarıkaya, "MHP'nin nedenleri" başlığıyla Habertürk'teki köşesine taşıdığı (30 Temmuz 2014) konuya ilişkin yazısında MHP'nin Cumhurebaşkanlığı konusundaki tavrına ve Milletvekili Sinan Oğan'ın sözlerine yer verdi.

İşte Sarıkaya'nın yazısının ilgili kısımları:

"MHP'LİLER PKK'YA TAVİZ VERİLSİN İSTEMİYOR"

MHP'den gelen şu önemli tespiti de dikkate almak gerek: "Bizimkiler, ikinci tura kalan Erdoğan'ın, HDP ile pazarlığa muhtaç bırakıldığı için PKK'ya taviz vermek zorunda kalacağına inanıyor. 'Erdoğan nasıl olsa seçilecek, hiç değilse PKK'ya taviz vermeden seçilsin' istiyor."

"HDP, TÜRKİYE İÇİN KAZANIMDIR"

MHP'nin stratejist milletvekili Sinan Oğan bu görüşe katılmadı, MHPtabanının aksi yönde tutum takınacağını belirtip ekledi: "Bu seçim, Demirtaş'ın kişiliğiyle HDP'yi Türkiyelileştirdi. Etnik temele dayalı rijit yapıdan, sistemle uyumlu partiye dönüştürdü. Bu Türkiye için kazanımdır.

"AK PARTİ-HDP PAZARLIĞI İHSANOĞLU'NA YARAR"

Seçimin ikinci tura kalması ise tam tersine MHP ile ortak tabanının motivasyonunu artırır; AKP-HDP pazarlığı da İhsanoğlu'nu seçtirir."

Çok değil, gelecek hafta sonu MHP'nin güçlü olduğu sandıklardan çıkan sonuçlar her şeyi gösterecek."

ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li vekilden Selahattin Demirtaş'a övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA