Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ameliyatla 32 Miyomdan Kurtuldu

Giriş Tarihi: 26.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Ameliyatla 32 Miyomdan Kurtuldu
Artvin’de yaşayan 34 yaşındaki Remziye Yavuz mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerin ardından Remziye Yavuz’un rahminde 32 adet miyom olduğu görüldü ve ameliyat olması gerektiği söylendi. Memorial Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Burhan Özel’in gerçekleştirdiği ameliyatla sağlığına kavuşan Remziye Yavuz, 2 gün sonra hastaneden taburcu olarak, Artvin’e döndü.
Mide bulantısı şikayetiyle Artvin’de bir hastaneye başvuran Remziye Yavuz, yapılan tetkiklerin ardından rahminde 32 adet miyom tespit edildi ve ameliyat olması gerektiği söylendi. Ancak miyomların çok fazla olduğu için alınmasının riskli olduğu ve kendisinin bir daha anne olamayabileceği iletildi. Ameliyatı kabul etmeyen Remziye Yavuz, Diyarbakır’a gelerek burada da birçok doktora başvurdu.
TEDAVİ İÇİN ARTVİN’DEN DİYARBAKIR’A GELDİ
Diyarbakır’da yaşayan bir yakını tarafından Memorial Diyarbakır Hastanesi’ne yönlendirilen Remziye Yavuz, burada Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Burhan Özel’e muayene oldu. O ana kadar tüm söylenenleri doğrulayan Dr. Burhan Özel, miyomların rahim zarar görmeden alınabileceğini ve ameliyat edilmesi gerektiğini anlattı. Op. Dr. Burhan Özel ile karşılaştıklarında hastalığıyla ilgili anlattıklarının kendisine güven verdiğini dile getiren Remziye Yavuz, “Burhan bey, miyomlarla ve ameliyatla ilgili bize detaylı bilgi verdi. Riskin her ameliyatta olabileceğini belirtti. Biz de hep olumlu düşündük” dedi.
MİYOMLAR ALINDI ANNELİK İÇİN ENGEL KALMADI
Ameliyatı kabul eden Remziye ve eşi Maksut Yavuz’un tek dileği çocuk sahibi olmaktı. Başarılı geçen ameliyat sonrası sağlığına kavuşan ve en önemlisi de anne olabileceğini öğrenen Remziye Yavuz, “Ameliyata girerken heyecanlıydım. Ameliyattan sonra gözlerimi açtığımda, ameliyatımın iyi geçtiğini, tüm miyomların temizlendiğini ve en önemlisi de sonraki yaşamımda çocuk sahibi olabileceğimi öğrendim. Beni sağlığıma kavuşturan öncelikle doktorum ve tüm hastane personeline çok teşekkür ederim” diye konuştu.
“BU KADAR SAYIDA MİYOMA PEK NADİR RASTLANIR”
Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Burhan Özel, Remziye Yavuz’un kendilerine “myoma uteri” tanısıyla başvurduğunu belirterek, “Hastamız evliydi ve çocuk sahibi olamıyordu. Bu nedenle ameliyat hastamız için gerekliydi. Muayenede miyomlar çok fazla olduğu için “patates çuvalı manzarası” denilen bir durum söz konusuydu. Ameliyat sırasında rahime herhangi bir zarar verilmemesi için çok büyük bir dikkat ve sorumluluk ile hareket ettik. Ameliyat için geç kalınmış olması da hasta için ayrıca bir riskti. Hastamızda çok ender rastlanan bir durum görüldü. İrili ufaklı tam 32 miyomu vardı. Miyomların alınması sorunsuz bir şekilde ameliyatla sağlandı ve hastamız sağlıkla taburcu oldu. En önemlisi de anne olmasının önünde herhangi bir engel kalmadı” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ameliyatla 32 Miyomdan Kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN