Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Açılacak Olan Müzenin İlk Çalıştayı Düzenlendi

Giriş Tarihi: 20.5.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 12:37
Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi Müze Koordinasyon Merkezi, kentte açılacak olan müzenin nasıl oluşturulması gerektiğine ilişkin ilk çalıştayını düzenledi.
Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi Müze Koordinasyon Merkezi, dünya deneyimlerini yakından tanımak amacıyla Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Tigris resepsiyon salonunda ’Dünya deneyimleri atölyesi’ konulu çalıştay düzenledi. Çalıştaya Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Belediye Meclis üyesi Serra Bucak Küçük, 78’liler Girişimi Sözcüsü Celalettin Can, Diyarbakır 78’liler Derneği Başkanı Gani Alkan, 78’ler Derneği ve Diyarbakır Cezaevi Gerçeği ile Yüzleşme ve Adalet Komisyonu üyesi Turgut Tarhanlı, Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanı Necati Pirinççioğlu, Kültür ve Turizm Daire Başkanı Muharrem Cebe, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, Diyarbakır’da sosyal alanda çalışma yürütenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Çalıştay, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Duhok Aydın ve Sanatçılar Genel Yürütmesi Sanat Proje Birimi Yöneticisi Godhar Selahaddin Bazaz’ın bilgilendirmesiyle başladı. Bazaz’ın sunumunun ardından Irak Kürdistan Bölgesi Süleymaniye Emna Sureka Devlet Müzesi Müdürü Ako Ghareb Maroof ‘Kızıl Emniyet Müzesi’ olarak bilinen Emna Sureka’nın yapım aşaması, fiziki durumu, arşivleme çalışması ve müzede yapılan etkinlikler hakkında bilgilendirmede bulundu. Yapılan sunumların ardından çalıştay soru, cevap ve deneyimlerin paylaşılmasıyla sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır’da Açılacak Olan Müzenin İlk Çalıştayı Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN