Kavuklar'dan Point Bornova

46 katlı, 170 metre yüksekliğe sahip Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde Türkiye'de ilk kez uygulanacak üstü açılıp kapanabilen alışveriş merkezi olacak

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Gayrimenkul sektöründe 2005 yılından bu yana İzmir'e özel projeler geliştiren Kavuklar Grubu, 2015 yılına kadar planladıkları 550 milyon dolarlık yatırımın en büyüğüne başladı. Bayraklı Towers'ın ardından 60 dairelik Ege Bornova projesini hayata geçiren Kavuklar içinde alışveriş merkezi, rezidans ve ofis barındıran Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni tanıttı. Point Bornova, 280 bin metrekarelik şantiye sahası ile 290 bin metrekarelik inşaat sahası bulunan Adnan Menderes Havalimanı yenileme çalışmaları dışında İzmir'in en büyük projesi olma ünvanını kazandı. Alışveriş merkezinin yanısıra projede, 544 konut bulunuyor. Toplam 46 katlı projede 36 kattan oluşan ikonik rezidans yer alıyor. Proje tamamlandığında 170 metre yüksekliğe sahip olacak. 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan rezidansların her katından körfez ve İzmir manzarası görülebilecek. Metrekare fiyatları 2 bin 300 liradan başlıyor. Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Türkiye'nin ilk üstü açılıp kapanabilen nefes alan alışveriş merkezi ile rezidans ve eğlence merkezini bir araya getiriyor. 325 milyon dolarlık yatırım değeri taşıyan, 23 bin metrekare arsa üzerinde 280 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin tanıtımı Kavuklar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, Kavuklar Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Metehan Kavuk, ve Jones Lang LaSalle Türkiye Temsilcisi Avi Alkaş ve çok sayıda davetlinin katılımı ile Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin Çamdibi şantiyesinde gerçekleştirildi.

"HEDEFE YÜRÜYORUZ"
Kavuklar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, "Türkiye'nin ilk üstü açılır kapanır özelliğe sahip alışveriş merkezi, rezidans ve ofisler bulunduran 325 milyon dolar yatırımla hayata geçecek Point Bornova en büyük projemiz olacak. 550 milyon dolarlık yatırım değeri taşıyan 600 bin metrekarelik projelerimizi 2015'te tamamlamayı hedefliyoruz. Böylece Kavuklar Grup olarak 2011 yılında koyduğumuz 5 yılda 5 kat büyüme hedefine doğru adım adım ilerliyoruz" dedi. Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Metehan Kavuk ise grup olarak gayrimenkul geliştirme projelerine hız verme kararı aldıklarında hedefi "İzmir'i sadece ülkemizin değil dünyanın en güzel şehirlerinden biri yapmak" olarak belirlediklerini kaydetti. Kavuk, "İzmir'e yakışan ve şehrimizi ileriye götürecek projeler yaratma sorumluluğuyla çıktığımız bu yolda, ilk olarak Bayraklı Tower'ı, hemen ardından da butik rezidans projemiz Ege Bornova'yı hayata geçirdik. İzmir'deki üçüncü projemiz olan Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi de dahil olmak üzere Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme olarak, toplam 425 milyon dolar yatırım gerçekleştirmiş oluyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavuklar'dan Point Bornova
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN