Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kavuklar'ın yıldızı artık Doğu'da da parlıyor

Kavuklar Grubu, doğduğu kenti unutmadı. Büyük ortağı Malatya Girişim Grubu ile AVM ve Hilton Oteli'ni Malatya'ya kazandırdı

Giriş Tarihi: 5.7.2013
Temelleri 1970'lerin başında Malatya'da atılan Kavuklar Grubu, Türkiye'nin hem doğusuna hem de batısına katkı sağlıyor. Malatya'nın ardından İzmir'de büyüyen, birçok marka proje kazandırdığı Türkiye'nin 3'üncü büyük kentinde en son 325 milyon dolarlık Point Bornova AVM ve Rezidans'a başlayan Kavuklar, doğduğu toprakları da unutmadı. Kavuklar'ın büyük ortaklarından olduğu Malatya Girişim Grubu, Malatya Park Alışveriş Merkezi'nden sonra 500 yatak kapasiteli Hilton Double Tree'yi de önümüzdeki günlerde hizmete açmaya hazırlanıyor. Toplam 200 milyon dolarlık bu 2 yatırımla Malatya'nın hem ekonomisi canlanacak hem de kent yaşamına dinamizm ve canlılık gelecek. Kavuklar, bu 2 projeyi yerinde göstermek hem de grubun Onursal Başkanı Mehmet Kavuk'un 3 dönemdir belediye başkanlığı yaptığı Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 19'uncusu düzenlenen geleneksel kiraz festivalinin coşkusunu yaşatmak için İzmir'den Malatya'ya gezi programı düzenledi.

YAŞAM RENKLENDİ

Eski Devlet Bakanı Işılay Saygın, Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, gazete yöneticileri ve İzmirli işadamları bu geziye katıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık ile Malatyalı birçok tanınmış işadamı ve sanayiciyle bir araya gelindi. Başkan Kavuk, Malatya'daki yatırımları hakkında şu bilgileri verdi: "Doğduğumuz ve gücümüzü aldığımız toprakları asla unutmadık. Malatya Park AVM, 158 mağazası ve bin 570 çalışanıyla kentin buluşma ve yaşam noktası haline geldi, kente ayrı bir güzellik, renk kattı. Yanında yükselen Hilton da şehrimize verdiğimiz önemin bir göstergesi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en lüks otellerinden birini hizmete açarak, bölge ekonomisini canlandıracağız."

Güçlerini Malatya için birleştirdiler
2004'TE 40 şirketin bir araya gelmesiyle kurulan Malatya Girişim Grubu'nda Kavuklar ve İzmir'de de Optimum AVM gibi yatırımları bulunan Rönesans Holding başı çekiyor. Kente yatırımlar kazandıran Malatyalı girişimciler, şu isimlerden oluşuyor: Mehmet Kavuk, Abdullah Kavuk, Şahin Kavuk, M. Ali Kavuk, Erman Ilıcak, Adnan Başdemir, Osman Yurdakul, Ömer Yurdakul, Cemal Kırıcı, Remzi Kırıcı, Salim Ilıcak, Tevfik Ilıcak, Bayram Kırıcı, İsmet Sadık Ilıcak, Fatih Ilıcak, Mehmet Faik Ilıcak, Tümer Ilıcak, Sadullah Ilıcak, Hafız Mevlüt Ilıcak, Ali Nuri Ilıcak, Hamit Ilıcak, Ahmet Ilıcak, Yalçın Geyik, Ali Taner, Bahattin Doğan, Süleyman Doğan, M.Selim Doğan, Yiğitcan Koçyiğit, Pelin Koçyiğit, Seda Koçyiğit, Ali Koçyiğit, Mustafa Başdemir ve Azmi Özhan.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavuklar'ın yıldızı artık Doğu'da da parlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN