Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO'ya 3'lü destek

Şifa Hastaneler Grubu sağlık, ALBAŞ Turizm ulaşım, Baydöner yiyecekiçecek katkısı vermek için İzmir Valiliği ile işbirliği protokolü imzaladı

İzmir'in EXPO 2020 adaylığı kapsamında Paris'te Kasım ayında yapılacak olan son oylama için geri sayım devam ederken, bir destek de Şifa Hastaneler Grubu, Albaş Turizm ve Baydöner'den geldi.

TEŞEKKÜR ETTİ
İzmir Valisi, EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Toprak; Şifa Hastaneler Grubu Genel Koordinatörü Mehmet Ateş, ALBAŞ Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albaş ve Baydöner Yönetim Kurulu Üyesi Feridun Tuncer ile sponsorluk sözleşmesini imzaladı. EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliği'ndeki imza töreninde konuşan Vali Toprak, şunları söyledi: "3 farklı kurumun EXPO 2020 sürecine 27 Kasım oylamasını kadar katkılarını iş birliği sözleşmesine çevirmek için bu toplantıyı düzenledik. Kendilerine teşekkür ediyorum. Şifa Hastaneleri Grubu 7-8 Ekim'de BİE delegelerine verilecek sempozyum dahil olmak üzere, buraya gelen konuklarımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak. ALBAŞ turizm ise delegelerimizin ve konuklarımızın kent içi ulaşımını sağlayacak. Baydöner firmamız da ihtiyaç duyulacak her alanda, lezzetli yemekleriyle katkı verecek. Son 3,5 ayı yoğun ve en iyi şekilde değerlendirerek EXPO 2020 sandıktan çıkarmak için çalışacağız." EXPO 2020 oylamasına 3.5 ay gibi kısa bir süre kaldığını, büyükelçilerin çalışmalarına devam ettiğini belirten Vali Toprak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de mevkidaşlarına EXPO 2020 İzmir'in adaylık süreci için mektup göndereceğini hatırlattı. Geçtiğimiz günlerde BİE Başkanı ve Genel Sekreteri ile görüştüklerini söyleyen Toprak, "BİE yönetimi ve delegeleriyle temaslarımız devam edecek. Büyük çoğunluğu Londra'da bulunan BİE delegeleriyle yemekli bir toplantı düzenleyeceğiz. Son aylarımızı en iyi şekilde değerlendireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO'ya 3'lü destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN