Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni öğrencilerini kapıda karşıladı

Giriş Tarihi: 9.9.2013
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), yeni öğrencilerine kapılarını açtı. Yeni akademik yılın açılmasına kısa bir süre kala kayıtlarını yapan öğrenciler, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu tarafından karşılandı. İEÜ Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen kayıt süresince, geleceğin iş dünyasının önde gelecek isimlerini akademik yaşama başlayacakları günde yalnız bırakmayan Baltacıoğlu, öğrencilerle sohbet etti, geleceğe ilişkin rüyalarına ortak oldu.

NİTELİKLİ EĞİTİM alacaklar

Kayıtları yaptıran öğrencilerin nitelikli bir eğitim alacaklarının bilincinde olduğuna dikkat çeken Rektör Baltacıoğlu, "Öğrencilerimiz, bu nedenle de üniversitemizi tercih ettiklerini belirtiyorlar. Bu yıl ilk kez öğrenci alımı yaptığımız bölümlerimizle de geleceğin sağlık yöneticilerini, inşaat mühendislerini yetiştireceğiz. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekterlik, Yaşlı Bakım Hizmetleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği Programlarında da ilk öğrencilerimiz eğitime başlayacak. Üniversite olarak, yükseköğrenim hayatına kazandırdığımız yenilikler ve eğitim kalitesiyle katılımcı, yenilikçi, mükemmeliyetçi, toplumsal sorumluluğunun bilincinde genç bireyler yetiştirmenin onurunu yaşıyoruz " diye konuştu.

9 YENİ FAKÜLTE daha açıldı

Bu yıl ilk kez öğrenci alımının yapıldığı Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği, Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi ile Meslek Yüksekokulundaki Bilgisayar Programcılığı, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekterlik, Yaşlı Bakım bölümleriyle 9 fakülte ve 2 meslek yüksekokulunu kazananlar, yeni akademik yıla başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni öğrencilerini kapıda karşıladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN